Zwierzęta domowe – najlepsi przyjaciele każdego z nas bez względu na wiek


Ludzie mają zwierzęta domowe od długich tysiącleci. Na początku głównie były nam one niezbędne w trakcie polować, zdobywania pożywienia, dopiero potem zaczęto je hodować w celach nieco bardziej towarzyskich.

owczarek niemiecki

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj większość z nas ma takiego zwierzęcego przyjaciela.
Opieka nad zwierzęciem to wyzwanie, które nie nadaje się dla wszystkich, trzeba mieć do tego właściwe cechy. Zdaje się że najistotniejsza w tym wypadku jest wielka cierpliwość: zwierzęta, szczególnie na początku swojego życia potrzebują opieki niemalże takiej samej jak dzieci – przykładowo zanim będzie sens zainwestować w najlepszej jakości żwirek dla kota opłaca się wpierw wypróbować te z niższej półki, możliwe będą one lepsze. Ogólnie da się z pewnością stwierdzić, iż z kotami w roli domowych pupili jest największy problem. Takie zwierzęta, jak głosi porzekadło, chadzają własnymi ścieżkami, poprzez co są niezwykle ciężkie do wychowania – trzeba naprawdę ogromnego zaangażowania, aby z dzikiego kocura zrobić milutkiego koteczka czasem musi minąć sporo tygodni. Jednak jest to wysiłek, jaki się opłaca: mało jest rzeczy, które są wspanialsze niż przyjaźń zwierzątka, za które jesteśmy odpowiedzialni, o które dbamy, dla którego jesteśmy najważniejsi.
Troszczenie się o nasze zwierzęta czasem może być całkowicie niewymagająca, przykładowo wystarczy iż czasem zainwestujemy w specjalne witaminy dla psa, a czasami sprawowanie opieki nad na przykład psem może nas kosztować pod każdym względem o wiele więcej aniżeli opieka nad chorym członkiem rodziny.

Opłaca się o tym pamiętać, gdy decydujemy się na sprowadzenie jakiegoś zwierzęcia do naszego mieszkania. Na szczęście dzisiejsza weterynaria jest tak rozwinięta, iż da się leczyć sporą ilość różnych chorób, które spotykają nasze zwierzęta.