Zobacz jak pomalować słoiki – to bardzo proste!


Jesteś wielbicielką świeczek różnych? Trwa jesień, aromatycznymi świecami można sobie podrasować humor w długie wieczory. A może lubisz robić domowe przetwory na zimę? W obu kwestiach potrzebne ci będą eleganckie ozdobione słoiki.

Jak wykończyć słoik by mógł służyć za osłonkę na świeczkę? Z pomocą przyjdą ci żelowe farbki do szkła (kupisz je w wielu sklepach z materiałami plastycznymi albo w

ozdoby do domu

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com

Internecie), do tego można przygotować kilka cekinów, kolorowe szklane koraliki, wielokolorowe szkiełka, folię przeźroczystą. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Jadna rzecz, o czym musisz pomyśleć, to kwestia tego, że tworzywa muszą być odporne na temperaturę. Ponadto proponuję jeszcze kupić kilka kolorowych tasiemek. Szklany słoik na początku musisz oczyścić ze wszelkich brudów, dokładnie osuszyć ścierką. Jeśli to zrobisz, zaczynasz tworzyć- jak ozdobić słoik! Może pragniesz posiadać idealnie opisane i ozdobione słoiki na przetwory? Tu kwestia będzie dużo łatwiejsza. Starczy, że po zawekowaniu i procesie pasteryzacji odczekaj, nim słoiki i przetwory ostygną. W tym czasie możesz zaplanować w Wordzie i wydrukować na papierze samoprzylepnym etykietki z nazwami zawartości.

W sklepie możesz kupić kawałek folii, albo ładną ceratkę i długą tasiemkę.

Chcesz dowiedzieć się coś równie interesującego? Super, ta strona (https://lampydodomu.pl/2013-plug-in-i-klipsy) z pewnością okaże się dla Ciebie wartościowa, ponieważ odnajdziesz tam sporo tego typu danych.

Po wycięciu etykietek naklejasz je na osuszone i przetarte słoiki, na wieczko przykładasz folię, którą zawiązujesz zaraz pod nim ładną wstążeczką. Gotowe! Tak przygotowane przetwory ustawiasz na półce w piwnicy. Możesz je także z powodzeniem użyć jako prezent dla kogoś bliskiego.
Więcej fajnych inspiracji znajdziesz na stronie. Polecam ją gorąco – .