Złóż PIT za rok 2016 przez internet – szybko i sprawnie


Naliczenie opodatkowania dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok to niezbyt miły obowiązek, jaki spada na wszystkich zatrudnionych ludziach, bez względu na to, czy będziemy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę w czyjejś firmie czy też mamy indywidualną działalność produkcyjną. Naturalnie każda osoba, jaka otrzymała przychód w poprzednim okresie rozliczeniowym, musi wypisać właściwy druk pit.
Ułatwienia w postaci e-formularzy oraz rozliczenia drogą elektroniczną

przygotowanie do certyfikatu

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilku lat coroczne składanie formularza dotyczącego podatku dochodowego podlega ważnym udogodnieniom a także ułatwieniom.

Jeśli chcesz odkryć więcej informacji na ten temat – odsyłam do serwisu (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dotacje-unijne-dla-firm-w-wojewodztwie-opolskim), gdyż tam są wartościowe fakty opisujące prezentowany wątek.

Nie jest teraz w rzeczywistości tak, że druki pit umieją wyliczyć jedynie księgowi i to do nich za każdym razem trzeba się wybierać, aby nie mieć później problemu z organem skarbowym. Dzięki działaniom Fiskusa, powstało wiele programów komputerowych, na przykład pit 2017 online, dzięki jakim rozliczymy nasz podatek za uprzedni czas rachunkowy.

Nie czekaj – naciśnij ten link program do fakturowania online i raduj się opublikowanymi tam nowymi tekstami. Zapewne rozszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Jest to normalnie jeden z kilkunastu programów, umożliwiających nam łatwe i szybkie rozliczenie. Niemniej tak jak w przypadku kilku innych charakteryzuje się on tym, że ma wbudowaną kompletną bazę niezbędnych nam druków i również trzeba jedynie zdecydować się, czy musimy rozliczać się poprzez druk pit 37 czy może obowiązuje nas formularz pit 38 bądź pit 36, ewentualnie pit 28 dla tych opłacających naliczenia w systemie ryczałtu od środków zaksięgowanych. Na szczęście programy tego rodzaju są mocno intuicyjne, dzięki czemu bez większego problemu poradzimy sobie z wypełnieniem deklaracji za rok 2016 – patrz.

Po wybraniu konkretnego formularza powinniśmy już tylko naturalnie wyliczyć odpowiednie kwoty a program sam wyliczy nam stawkę podatku, my sami powinniśmy jeszcze następnie tylko zweryfikować poprawność wypełnienia druku, przesyłając go do wstępnej kontroli. Po całym takim procesie powinniśmy otrzymać informację, iż nasz podatek dochodowy dzięki aplikacji pit 2017 online został poprawnie wypełniony i będziemy mieli już kompletny proces za sobą.
Kogo obowiązuje pit 38?
Inaczej wygląda kwestia rozliczenia przychodu z tytułu odsprzedanych papierów wartościowych. Takie naliczenie, nazywa się pit 38, tyczy się zasadniczo tych ludzi, które miały przychody z tytułu zbycia papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, ewentualnie za część w papierach wartościowych konkretnej firmy – .

Druk pit 38 obowiązuje zasadniczo tych osób fizycznych, które dostają przychody z obrotu papierami dłużnymi, obligacjami bądź odrębnymi papierami wartościowymi.
Co ważne, w każdym przypadku rozliczenie podatku dochodowego obliguje jedynie nas i to my musimy do końca do końca okresu rozliczeniowego rozliczyć się z fiskusem. W rzeczywistości nie ma też co zostawiać wykonania zeznania, bowiem dzięki kilku programom komputerowym jest to rzeczywiście łatwe, sprawne i szybkie.