Zbliżający się nowy rok i dosyć konkretne zmiany w dziedzinie kredytów. Co się ulegnie zmianie i co to oznacza?


W bankowości, tak jak w pozostałych dziedzinach zmiany postępują bardzo szybko i potrafią być dość konkretne, oddziałując na życie wielu z nas. To nie tylko zmiana detali, jak inne karty kredytowe, lecz większe i bardziej wpływające na nasze życie, zmiany. Tak się dzieje też w tym roku, tym bardziej, iż przed nami zmiany w dziedzinie kredytów hipotecznych. Powinniśmy przygotować się na te zmiany i wiedzieć dokładnie, co się zmieni. Zmiany, jakie nas czekają mają swoje dobre, lecz jednak również złe strony.

amerykańska karta kredytowa

Autor: TheTruthAbout
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej zauważalną zmianą jest wzrost w kwestii wkładu własnego. Obecnie to prezentuje się tak, że kredytobiorca powinien wykazać się wkładem jedynie na poziomie 5 procent wartości nieruchomości. Od 2015 roku ten wkład podrośnie już do 10 procent. Wydaje się mało, jednak jest to spora podwyżka, ponieważ zakup mieszkania to inne koszty, jak podatek PCC, czyli 2 procent wartości rynkowej nieruchomości, lecz też wycena nieruchomości, opłata dla notariusza (kliknij również – tłumaczenia aktów notarialnych) czy prowizje bankowe. To znaczy, iż przykładowo zakup mieszkania o wartości trzystu tysięcy złotych będzie skutkował posiadaniem własnego wkładu rzędu czterdziestu-pięćdziesięciu złotych. Dla wielu z nas to wielkie pieniądze, wręcz niemożliwe do zdobycia. Ponadto, taki wkład własny nie powinien pochodzić z kredytu. Więcej informacji na

karty kredytowe

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Jest jednakowoż możliwość uzyskania kredytu bez wkładu środków własnych.

Jeśli prezentowana kwestia Cię naprawdę fascynuje, to bez zwłoki kliknij tutaj – to niezwykle ważna witryna (https://www.traple.pl/sektory-gospodarki/wzornictwo-uzytkowe/), która również Cię zainteresuje!

Dzieje się tak w sytuacji kupna nieruchomości nieoszacowanej. Na rynku jest kilka banków, które definiują rekomendację na temat wkładu własnego trochę inaczej. A mianowicie, iż do takiego wkładu możemy zaliczyć różnicę między wartością rynkową nieruchomości a wartością transakcyjną. To znaczy, iż jeśli wycena nieruchomości wskaże, iż rynkowa wartość widnieje wyżej niż transakcyjna, to różnica ta będzie wliczona do wkładu własnego. Na pewno to rozwiązanie pomoże osobom bez szans na środki własne w normalnym wymiarze. Zerknij koniecznie tutaj – .

Zmianie też ulegną niektóre przepisy w programie Mieszkanie dla Młodych. Z tego, co jesteśmy w stanie już dziś wywnioskować te zmiany będą raczej przyjazne. Mimo to, jak to najczęściej bywa w tego typu zmianach, to co dla jednych osób będzie bardziej korzystne, innym może się nie spodobać. Stąd także tego typu przepisy powinniśmy interpretować bardziej w odniesieniu do pojedynczych osób. Zawsze jednak wszystko wychodzi w praktyce, więc należy zaczekać na wejście przepisów w życie i wtedy zobaczyć, jak zadziałały te zmiany.