z jakiej przyczyny labradory są takimi rewelacyjnymi psiakami?


Odgłos wystrzału a potem odrywającego się nagle do odlotu myszołowa przywabił naszą koncentrację. Spojrzeliśmy czujnym okiem na gałązki okolicznych drzew. Nie na długo jednak, ponieważ za nami dał się dosłyszeć następny odgłos.

szkło

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Odgłos łamanych gałązek oraz bezgłośny skowyt trafionego przed momentem jelenia.
Nasz pies zdawał się wyłącznie na to czekać. Nie rozglądając się za nikim pomknął szybko w stronę będących w pobliżu drzewek. A należy powiedzieć, iż jest to doskonały psiak, jaki przynoszenie ma we krwi. I w nazwie swojej odmiany. Znakomicie wykorzystuje swe zdolności jako psiak myśliwski. Zakupiliśmy go jakiś okres temu w punkcie, jakie reklamuje się pod nazwą hodowla labradorów. Ucieszyliśmy się, ponieważ długo szukaliśmy psiaka perfekcyjnego. Takiego jak taki. Psiak odmiany hodowla labrador retriever wspaniale sprawdza się też jako pies ratowniczy, jako opiekun dla ludzi niewidomych czy jako poszukujący zakazanych używek psiak pracujący w policji. Psiaki wywodzące się z odmiany hodowla (alpakoterapia w okolicach Warszawy) labradorów są niezwykle miłe człowiekowi, lecz umieją także bronić osobę ludzką wtedy, kiedy należy. Oraz ponadto jego wygląd. Przynosi na myśl nieco mniejszego niedźwiedzia arktycznego. Na pewno nie jeden nazywa się się tak jak nasz Misiek. Dowolna hodowla labradorów winna prowadzić także szkolenia takie, jak przeszedł kiedyś nasz Misiek – hodowla labradorów (więcej na Perfect Breed).
Był to specjalny instruktaż o nazwie socjalizacja szczeniąt. Wszystko, czego się wtenczas wyuczył, dzisiaj przynosi niesamowite rezultaty. Zapoznawanie ludzi spoza stada z równoczesnym kojarzeniem ich z pozytywnymi uczuciami. Tego typu socjalizacja szczeniąt to również spacerowanie w gości albo proszenie ich do siebie.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna również bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

żywienie i głaskanie psa przez obcych ludzi, jednak wyłącznie jako bonus za wykonanie jakiegokolwiek polecenia, przykładowo „siadaj” albo „podaj łapę”. Zapoznawanie obcych psów i edukowanie się ich mowy – socjalizacja szczeniat.

Odwiedzanie jak największej liczby innych pomieszczeń. Na niniejszym właśnie opierała się taka socjalizacja szczeniąt. Jednak to nie wszystko. W jej ramy wliczało się ponadto edukowanie psiaka, iż głośne odgłosy nie są niedobre oraz np. zapoznawanie różnych innych przedmiotów.