Wśród bardzo dużej liczby firm na ryku by odnieść sukces musimy nie tylko wytwarzać jakościowo dobre produkty, ale też zadbać o inną stronę naszej działalności. Najlepiej poświadczoną odpowiednimi certyfikatami..


Prowadząc działalność produkcyjną warto pamiętać o uzyskaniu dokumentów potwierdzających wysoką jakość naszych produktów . Certyfikacja produktów to niebywale złożony, lecz niezmiernie istotny i konieczny wręcz proces w ówczesnych czasach.

wizerunek - firma

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Aplikacje

Autor: Locus Research
Źródło: http://www.flickr.com
Przeprowadzające audyt jednostki certyfikujące bardzo dokładnie analizują proces naszej produkcji czy świadczonych usług. Brak certyfikatu ISO czy TS w branży motoryzacyjnej praktycznie eliminuje nas z rynku. Jeśli więc chcemy odnieść sukces certyfikacja produktów nas nie ominie .Wskazane jest więc znaleźć właściwe jednostki certyfikujące. Normy jakościowe jakie musimy spełnić są ściśle określone i nie podlegają negocjacjom. Należy zaznaczyć , iż jednostki certyfikujące analizują nas , proces naszej produkcji , a nawet to czy i jak dbamy o własne środowisko. Chcąc zdobyć certyfikat musimy w naszej produkcji realizować maksymalne normy, więc surowce których używamy w procesie produkcyjnym także są obowiązane posiadać świadectwo jakości, dlatego nierzadko jesteśmy zmuszeni wybierać droższych dostawców. Jednak czy stać nas na tych tańszych ? Chyba nie , bo certyfikacja produktów otwiera nam drogę na rynek europejski czy nawet amerykański . Nawet Federacja Rosyjska ma własne przepisy (GOST ITp.) bez których spełnienia nasze towary nie zostaną dopuszczone do sprzedaży.Wybierając jednostkę ,która przeprowadzi audyt naszej firmy , towaru czy usługi musimy zwrócić uwagę nie wyłącznie na kwoty pieniężne jakie jesteśmy zobowiązani w związku z tym ponieść , ale przede wszystkim na renomę i praktykę. To właśnie jednostki certyfikujące w naszym kraju to w głównie oddziały zagranicznych koncernów audytorskich ,choć tak naprawdę nie jest brak rodzimych jednostek posiadających ogromnie duże praktykę i renomę na rynku – patrz. Sam proces certyfikacji to kilkudniowa wizytacja pracowników jednostki certyfikującej w naszej firmie , którzy w tym czasie sprawdzą odpowiednią dokumentację , przyglądną się procesowi produkcji a nawet też porozmawiają z waszymi pracownikami. Ale certyfikacja produktów to nie jedynie kilkudniowa wizyta audytorów . To też długi okres przygotowań naszej jednostki do audytu – .

Tak więc jeśli czeka was certyfikacja (certyfikacja DiSC) produktu czy samej jednostki to już dziś bierzmy się do pracy, gdyż jednostki certyfikujące nas nie będą tolerancyjne chociaż to my płacimy za audyt. Jednak trud i koszty poniesione w związku z procesem certyfikacji z pewnością wyjdą na korzyść.