Wiele przedsiębiorstw w dzisiejszych czasach zatrudnia młode i uśmiechnięte osoby na ważne stanowiska – na przykład na recepcji


Dzięki temu, że w naszym kraju mieszczą się siedziby wielu międzynarodowych spółek, gdzie szefowie najczęściej są obcokrajowcami, to nazwy stanowisk również w dużej mierze zmieniły się na angielskie.

kurs walutowy

Autor: Jon Åslund
Źródło: http://www.flickr.com
W wielkich firmach dziś zatrudnia się znaczną ilość ludzi młodych oraz ambitnych. Są zdolni i chcą zawojować świat. Mają mnóstwo energii oraz planów. Nawet taki etat jak office manager w dzisiejszych czasach wymaga sporej wiedzy oraz dbania o wiele kwestii jednocześnie. Osoba zatrudniona na wyżej wspomnianym stanowisku powinna perfekcyjnie znać język angielski, a niekiedy nawet i niemiecki. Jest wszakże pierwszą osobą w koncernie, z którą będzie miał kontakt klient (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) albo kontrahent. Powinna być więc jej twarzą. Zawsze miło oraz elegancko ubrana, ale też świetnie wykształcona i zdyscyplinowana. Do obowiązków osoby pracującej na tym stanowisku należy przyjmowanie korespondencji i realizacja różnych biurowych zadań. Będzie odpowiedzialna za organizowanie oraz uzgadnianie spotkań z klientami. Prowadzenie biura też będzie po części na jej głowie. Trzeba będzie wykazać się rewelacyjną pamięcią do nazwisk współpracowników i móc powiedzieć, kto w jakim pokoju pracuje. Będzie też łącznikiem pomiędzy różnymi działami i dyrektorem firmy.

Oprócz znajomości języka angielskiego office manager musi także umieć obsługiwać różne programy komputerowe (dla przykładu Word i Excel). Dokładność i sumienność są bardzo potrzebne w takiej pracy.