Warunki skutecznego wdrożenia systemu BI


Obalając pewne mity należy na wstępie zaznaczyć, że BI nie jest technologią informatyczną tylko obrazem funkcjonowania systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie. Naczelną ideą BI jest demokratyzacja dojścia do informacji w firmie.Ma to istotne znaczenie dla zapewnienia właściwego zarządzania wiedzą.

firma - odbitka

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o systemy business intelligence atutem jest to, że informacja nie będzie już wyłącznie w posiadaniu małej grupy pracobiorców, lecz każdego uczestnika procesów biznesowych. Celem ostatecznym takiego stanu rzeczy jest umożliwienie decentralizacji zarządzania a tym samym podwyższenie efektywności działania na pułapie każdego stanowiska pracy jak też całej organizacji przez prosty jak też prędki dostęp do spójnej oraz wysokojakościowej wiadomości. Naturalnie żeby wizja ta mogła być uskuteczniona wymagane jest między innymi odpowiednie połączenie właściwych technologii informatycznych pośród jakich wymienić możemy takie jak dla przykładu systemy zarządzania bazami informacji, witryny informacyjne, technologie internetowe. Wdrożenie systemu Business Intelligence musimy rozpatrywać w dwóch głównych płaszczyznach: informatycznej i biznesowej. Podejścia przyjęte na płaszczyźnie informatycznej powinny wynikać z celów biznesowych. Znaczący jest przy tym należyty dobór a także połączenie techniki – rozwiązania business intelligence.

Musimy przede wszystkim unikać sytuacji, jaka niestety często ma miejsce, gdy wdrożenie Business Intelligence polega jedynie na wymianie instrumentów informatycznych. Nadrzędnym celem Business Intelligence jest bowiem przemiana kultury organizacyjnej w obszarze standardów dzielenia się wiadomością. Wdrożenie systemu Business Intelligence jest więc projektem strategicznym, gdyż wyznacza model funkcjonowania systemu informacyjnego w firmie. Niezbędne jest w takim przypadku żeby projekt ten miał umocowanie w zarządzie przedsiębiorstwa, który ma świadomość ewentualnych korzyści jakie odniesie przedsiębiorstwo z wdrożenia systemu.

Rozwiązania Business Intelligence to uproszczenie i przyśpieszenie dostępu do informacji, która dotąd była tylko w dyspozycji programistów, analityków czy rachunkowych – -> zobacz informacje.Pracobiorcy nie muszą wyczekiwać na zestawienia, które przygotują im powyższe służby.

Czyżby wpisy stworzone na tej witrynie odliczenia zus   w pełni Cię uradowały? Mamy nadzieję, że tak. Jednakże, jeżeli chcesz więcej, to kliknij tutaj.

Dużą część informacji mogą samodzielnie pozyskać z pomocą stosownych, intuicyjnych a także łatwych w obsłudze narzędzi informatycznych i przedstawić w oczekiwanej formie.