W sytuacji, gdy szukasz świetnego planu na drogę kariery, powiąż swoją przyszłość z sferą ubezpieczeń


Sfera ubezpieczeń jest w Polsce bardzo popularna. Związane jest to z tym, że wciąż przydarzają się przeróżne zawirowania losowe a nasi rodacy chętniej inwestują w różnorodne ubezpieczenia i polisy, aby zabezpieczyć siebie, jak też swoich bliskich finansowo. Tak znaczna popularność usług ubezpieczeniowych powoduje, że ta ścieżka kariery może okazać się bardzo dobrym wyborem.

umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Zostań agentem ubezpieczeniowym oraz zarabiaj

Zawód agenta ubezpieczeniowego cieszy się wielkim uznaniem pośród osób, które pragną pracować na swój rachunek i otrzymać wysokie prowizje. Przedstawiciel ubezpieczeniowy trudni się wyłącznie obsługą kontrahentów, jak też może wykonywać powierzone obowiązki już po godzinach pracy w odmiennym zawodzie. By stać się takim agentem potrzeba pójść na właściwe szkolenie, a później zaliczyć wymagany egzamin.

Jeśli masz ochotę przeczytać większą ilość informacji na omawiany temat, wejdź pod ten link, to naprawdę świetne omówienie prezentowanego zagadnienia.

Dopiero po prawidłowym zaliczeniu egzaminu, jest się wpisanym do rejestru zakładu ubezpieczeniowego. Rzeczony agent powinien uruchomić swoją działalność gospodarczą – FMG International S.A..

Czym trudni się agent ubezpieczeniowy?

Agent ubezpieczeniowy staje się przedstawicielem jednostki ubezpieczeniowej oraz trudni się przede wszystkim sprzedawaniem polis i innych usług powiązanych z ubezpieczeniami. Spotyka się z kontrahentami i zyskuje ich dla swego zleceniodawcy. Agenci ubezpieczeniowi zajmują się pełną obsługą ubezpieczonych użytkowników, przygotowywaniem dokumentów, udzielaniem ważnych informacji, jak też pomocą przy realizowaniu należnych świadczeń.

umowa ubezpieczeniowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Dowiedz się, jak zostać multiagentem ubezpieczeniowym

Każdy agent ubezpieczeniowy może zostać też multiagentem, co łączy się z tym, że nie sprzedaje już usług jednej firmy, ale reprezentuje różnorakie przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe. Warunkiem zostania multiagentem ubezpieczeniowym podobnie, jak we wcześniejszym wypadku staje się zaliczenie niezbędnego kursu i egzaminu kończącego, jak też założenie działalności gospodarczej. Kolejnym wymogiem odnośnie osób, które zamierzają prowadzić multiagencję okazuje się konieczność posiadania ubezpieczenia OC – zaktualizowany post na blogu. Wymóg ten powodowany jest tym, że to sam agent, a nie zakład ubezpieczeń, odpowiada za szkody powstające w wyniku działalności agencyjnej. By nawiązać współpracę z określoną firmą ubezpieczeniową, należy odwiedzić jej najbliższą centralę oraz przejść pomyślnie procedurę kwalifikacyjną, a później ustalić warunki współpracy.