W jaki sposób zadbać o zdrowie pupila?


Nasi pupile tak jak ludzie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, żywienia i preparatów, jakie pomogą im cieszyć się zdrowiem. Dbamy o naszych zwierzęcych przyjaciół, zapewniając im bezpieczeństwo. Na co najbardziej należy zwrócić uwagę, aby nasz pupil czuł się szczęśliwy?

kot

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno koty jak i psy potrzebują specyficznego pożywienia. To przyrządzane w we własnym zakresie nie zawsze w zupełności pokrywa zapotrzebowanie ich organizmów na wszystkie niezbędne witaminy oraz mikroelementy, co sprawia, że naszym czworonożnym towarzyszom wypada sierść, są apatyczni oraz nieskorzy do wspólnej zabawy. Wysokiej jakości karma dla zwierząt jest idealnie zbilansowana i zawiera wszystkie składniki, niezbędne do prawidłowego rozwoju i dodatkowo może być wzbogacona na przykład w witaminy dla kota- . Jest dostosowana dla zwierząt domowych, tych wychodzących na zewnątrz, sterylizowanych, kociąt i persów. Dzięki temu łatwiej dbać o formę pupila. Można wybierać karmy zawierającej odpowiednie składniki i witaminy dla kota w postaci karmy suchej lub w puszcze w postaci musów, potrawek czy galaretek.

Dbając o naszego małego przyjaciele, trzeba także zwrócić uwagę na coraz powszechniejszy problem posiadania przez domowe zwierzęta kleszczy, bowiem roznoszą one bardzo groźną chorobę – boreliozę. Choroba ta powoduje poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego lepiej zakupić preparaty na kleszcze dla psa. Zwłaszcza jeśli chodzimy na spacery do parku, lasu czy w miejsca, w których występują gęste krzaki bądź zalesienie. Niestety, zwierze niechronione na przykład przez preparaty na kleszcze dla psa lub specjalistyczną obrożę, może napotkać kleszcza nawet w przydomowym ogrodzie. W sklepach dla zwierząt i lecznicach weterynaryjnych można zaopatrzyć się w specjalne środki w postaci kropelek, zabezpieczających zwierzę przed atakiem kleszcza- -> sprawdź.

koty, kociaki

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Te małe pajęczaki biorące za swoje lokum niepozorną trawę mogą zaatakować psa, znajdując punkt na jego ciele, gdzie się wkręcają oraz ciągną pokarm. Jeśli pomimo zastosowania preparatów, naszego psa zaatakuje kleszcz, usunąć trzeba go stosując pęsetę. Złapać należy go tuż przy skórze oraz delikatnie, a równocześnie zdecydowanym ruchem wyciągnąć w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara. Miejsce po ukąszeniu należy zdezynfekować oraz obserwować. Zaniepokoić powinien nas zwłaszcza rumień, występujący w miejscu ukąszenia. Kiedy pies (zobacz sklep dla psów) zaczyna się ponadto specyficznie zachowywać, warto skontaktować się z weterynarzem, by wykluczyć chorobę.