W jaki sposób zadbać o pupila? Kilka praktycznych porad


Wiele osób marzy o tym aby posiadać w domu zwierzaka. Może to być kot albo pies, lub choćby chomik. Wszystko jest zależne od tego jakie mamy warunki oraz możliwości. Czy mamy czas na to by parę razy w ciągu dnia wychodzić na spacery z psem. Czy też masę czasu spędzamy w biurze i możemy sobie pozwolić na zwierzaka, który dobrze znosi samotne siedzenie w mieszkaniu. Kiedy już przeanalizujemy wszystkie za i przeciw oraz zdecydujemy się na coś musimy koniecznie poznać parę rad dotyczących zajmowania się naszymi pupilami. Istnieje parę rzeczy, których trzeba przestrzegać, niezależnie od tego na jaki rodzaj zwierzaka się zdecydowaliśmy.

Po pierwsze trzeba wiedzieć o tym, iż każde zwierze potrzebuje własnego kąta. Nie tylko na początku gdy musi przyzwyczaić się do nowego miejsca oraz czuć bezpiecznie. Ale również na co dzień, musi posiadać miejsce, w jakim będzie mógł się schować jak będzie tego potrzebował. To będzie również jego miejsce do spania. Możemy wykorzystać kocyk czy kosz z wygodną poduszką, jeżeli chodzi o kota albo psa – sprawdź karmę brit. Może to być klatka jeśli chodzi o gryzonie. Z pewnością będziemy wypuszczać nasze zwierze żeby mogło pobiegać sobie po domu, jednak chętnie będzie wracało do miejsca gdzie będzie czuło swój zapach. Tam, taki zwierzak poczuje się bezpiecznie.

kot

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Kolejną istotną rzeczą będzie odpowiednie odżywianie i dostęp do czystej wody. Jest to ogromnie ważne aby nasz pupil miała zdrową, zróżnicowaną dietę. W ten sposób oszczędzimy sobie częstych wizyt u weterynarza, jak też taki zwierzak będzie się czuł świetnie jedząc zdrowe rzeczy. W przypadku młodego psa sprawdzi się karma brit junior, jest to zdrowy posiłek, który oczywiście możemy uzupełniać przegryzkami, smakołykami czyszczącymi zęby, albo ulubionymi kąskami. Odnośnie gryzoni czy kotów, także należy dbać o zróżnicowany oraz zdrowy posiłek. Uważajmy jedynie aby nie przekarmić zwierzaka, gdyż odbije się to na jego zdrowiu.

Istotną rzeczą jest dbanie o higienę. Zwierzęta futerkowe posiadają tendencję do brudzenia się.

Zaabsorbowała Cię prezentowana w tym poście tematyka? W takim razie kliknij tutaj oraz poznaj dodatkowo więcej szczegółów w treści (https://www.alpaki.pl/).

Nawet te siedzące domu warto co jakiś czas umyć. Psy mogą brudzić się podczas codziennych spacerów, natomiast kot może również przebywać chociażby na balkonie, a należy mieć świadomość, iż w takim miejscu możliwe jest złapanie pcheł. Jeśli widzimy, że nasz pupil często się drapie czy gryzie, nie czekajmy tylko zastosujmy preparaty na pchły dla kota, w ten sposób pozbędziemy się przykrego kłopotu. Nie zapomnijmy też o codziennej dozie rozrywki oraz ruchu. Na rynku istnieje cała masa dostępnych zabawek oraz akcesoriów, jednak czasem wcale nie trzeba niczego wymyślnego. Dajmy na to kot potrafi godzinami bawić się papierową kulką.