W jaki sposób wytresować psiaczka?


Cześć ludzi chce posiadać ostrego pieska, jaki będzie pilnował budynku jak też dobytku.
Większość jednakże fantazjuje o psie przyjacielu, jakiego możemy bez lęków spuścić ze smyczy w skwerze pełnym innych zwierzaków a także osób, o psisku, z którym można się bawić, bo w każdym z nas jest troszkę dziecka i w końcu psie mądrym, jaki będzie nas słuchał bez względu na sytuację.

agroturystyka

Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo jak ludzie psiaki będą mieć różne charaktery. Charakter pieska zależy w najogromniejszym stopniu od 2 elementów: wychowania oraz rasy. Na naukę przenigdy nie jest zbyt WCześnie. Obroża elektryczna dla psa jest bardzo pomocna w czasie szkolenia czworonoga.
pieniądze

Autor: CALVADO.pl
Na początek przyucz czworonoga reagować na własne imię oraz by przychodził, gdy wołasz go. Zawsze gdy potrzebujesz go przywołać do siebie krzyknij głośno jego imię oraz zagwiżdż bądź cmoknij. Jeżeli piesek nie chce do ciebie przyjść kucnij i wyciągnij w jego kierunku ręce. Pozoruj, iż masz coś w rękach, a to z pewnością zwabi pieska. Gdy przyjdzie do ciebie nagrodź pieska. Pod żadnym pozorem go nie goń. Piesek zrozumie to jako zaproszenie do zabawy w berka. Kiedy nawoływanie nie pomaga możesz spróbować też obrócić się na piecie po czym odejść. Większa część małych zwierząt lęka się utracić pana z oczu i niechybnie za nim szybko pobiegnie. Z początku nie puszczaj go w lokalizacjach, gdzie jest wiele innych zwierzaków i ludzi. Łatwiej ci będzie go nauczyć, gdy nic nie będzie rozpraszało jego baczności.

Pamiętaj – zanim poczniesz puszczać pieska, wpierw przyuczyć go chodzić na smyczy! Jeśli potrzebujesz go ukarać to pokaż mu, że jesteś na niego zły, przykładowo okrzycz go. Pies (zobacz: jak zadbać o stawy psa) nie rozumie co krzyczysz, ale wyczuwa emocje takie jak złość.