W jaki sposób wykreować odpowiednio zagospodarowane przestrzenie publiczne


Jedni z nas zwracają uwagę na poziom komfortu w każdym miejscu, w którym przyjdzie im być, inni nie troszczą się o otoczenie i nie zwracają uwagi tym samym na to, czy jest ono wystarczająco dobrze zagospodarowane. Jednak nawet, jeżeli ludzie sami mało dbają o daną przestrzeń, osoby odpowiedzialne za jej zagospodarowanie powinny czuwać nad tym, by była ona jak najlepiej zaaranżowana. Mowa rzecz jasna o miejscach publicznych, za jakie odpowiadają odpowiednie jednostki, a z których korzystają każdego dnia przeróżni, przypadkowi ludzie.

miejsce publiczne

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Utrzymanie tego typa miejsc w odpowiednim stanie jest bez wątpienia wyzwaniem, ponieważ, w miejscach publicznych przewijają się różne osoby, z przeróżnymi potrzebami, ale i z różnymi zachowaniami czy też kulturą wychowania. Jedni zatem będą dbać o mienie publiczne, inni z kolei nie będę traktować otoczenia z właściwą uwagą. Przykładem najlepiej to obrazującym są chociażby publiczne toalety – bardzo pomocna strona, warto zajrzeć.

Oczywiście z toaletami publicznymi spotkamy się wszędzie tam, gdzie przewijają się różni ludzie, w miejscach, w jakich muszą dłużej przebywać. Są to zatem na przykład zarazem dworce, jak i restauracje. O ile w restauracji łatwiej dostrzec porządek i świeżość w toalecie, z tą na dworcu nie jest już tak różowo. Nie jest to dziwne, gdyż im większa przestrzeń do zagospodarowania, tym gorzej zachować porządek.

Na ogół też nie stosuje się wówczas większych udogodnień dla pojawiających się klientów, a wbrew pozorom szkoda, jako że, dobrze zagospodarowana przestrzeń sama w sobie powoduje, że chce się o nią dbać. W toalecie, w jakiej nie ma w zasięgu ręki nawet najważniejszych akcesoriów niechętnie chce się przebywać, wielu osobom wówczas także nie za specjalnie zależy, aby o daną przestrzeń dbać.

łazienka

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast w pomieszczeniu, gdzie jest wszystko, co konieczne, gdzie dostaniemy czyste ręczniki, a w łazience pięknie pachnie, jako że zastosowane są odświeżacze powietrza, aż chce się dłużej przebywać, żeby przejrzeć się w lustrze, czy poprawić makijaż. Są firmy, które idą o krok dalej i oferują do takich miejsc także tego rodzaju wyposażenie jak lampa owadobójcza, czy akcesoria wykorzystywane do jednorazowego użytku.

Interesujesz się owym tematem? Przeczytaj zatem dalej (https://www.merservice.pl/aktualnosci/czym-jest-akcja-promocyjna/) o tym punkcie w kolejnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

W takich pomieszczeniach, aż chce się przebywać i o nie dbać, z tego też względu zarządzający miejscami publicznymi winni o tym pamiętać – Impeco Sp. z o.o.Sp.k..