W jaki sposób skutecznie zarejestrować znak towarowy – parę pożytecznych porad dla przedsiębiorców


Prowadzenie działalności gospodarczej to niewątpliwie nie tylko świetne rozwiązanie, lecz także potrzeba zajęcia się pewnymi istotnymi zadaniami. Przykładowo wprowadzając swoją własną markę trzeba ją uchronić przed plagiatem oraz podróbkami – wtedy użyteczna jest przynajmniej podstawowa znajomość prawa patentowego.

dokumenty patentowe

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście teraz w Polsce rejestracja znaku towarowego przebiega znacznie szybciej, niż kiedykolwiek przedtem – może potrwać nawet w trakcie tego samego roku. Chociaż z pozoru wydaje się to dużo, dla Urzędu Patentowego nie jest to sprawą którą jest rozwiązywana błyskawicznie – aby zastrzec znak towarowy, odpowiedni eksperci powinni sprawdzić, czy dany znak (na przykład charakterystyczny sygnał dźwiękowy) nie występuje w innej firmie, czy nie narusza dóbr innych podmiotów, czy nie odznacza się nadmiernie dużą uniwersalnością , jak również czy nie jest elementem nieuczciwej konkurencji. Zdecydowanie dobrze mieć na uwadze jednak, że najczęściej rejestracja znaku towarowego nie jest sprawą bardzo trudną – należy się do niej po prostu właściwie przygotować.

W dwudziestym pierwszym wieku dla wielu biznesmenów wielkim udogodnieniem jest to, iż rejestracja znaku towarowego może być zapoczątkowana przez sieć www – pozwala to oszczędzić dużo czasu , jak również papieru – czytaj: rejestrowanie towarowego znaku. By to zrobić, trzeba użyć odpowiedniego formatu zalecanego przez Urząd Patentowy , a także zastosować tzw.

Prezentowany temat niewątpliwie ma ciekawe dane, ale aby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź tekst, który jest niesamowicie absorbujący.

bezpieczny podpis elektroniczny. W ciągu kilku miesięcy można także wprowadzać dodatkowe poprawki. Oprócz tego wstępne zgłoszenie może być zrobione przez telefaks oraz przez rzecznika patentowego. Niewątpliwie dużo kancelarii patentowych posiada świetnych profesjonalistów, którzy zawsze są do usług swoich klientów – w razie jakichkolwiek wątpliwości najpewniej dopytać ich wprost, ponieważ mogą udzielić wielu przydatnych wskazówek. Warto również uzyskać chociażby podstawową wiedzę dotyczącą prawa patentowego. Rejestrując znak towarowy trzeba nie tylko określić jego kształt, ale również zdefiniować produkty mu podlegające – zapobiega to przykładowo sytuacji, w której dwie firmy trudniące się całkowicie inną działalnością popadają w konflikt z powodu podobnego znaku.

firma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Znak towarowy miewa bardzo różnorodne formy – od nazwy aż po charakterystyczny wzór. Możliwości jest wyjątkowo wiele i dlatego na pewno należy z nich skorzystać, żeby szybko po zarejestrowaniu znaku rozpocząć dobrą kampanię reklamową, jaka wpłynie na zapotrzebowanie na dane produkty albo usługę (bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić). By dowiedzieć się więcej, na pewno należy posłużyć się informacjami ,które są dostępne w sieci – można nie tylko odkryć dużo użytecznych informacji w temacie prawa patentowego, lecz także rozeznać się w wymaganych procedurach oraz cenie, której wymaga rejestracja znaku towarowego.