W jaki sposób rozliczyć PIT 2015 przez internet – praktyczne wskazówki


W dzisiejszych czasach składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną staje się coraz popularniejsze. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tym rodzajem rozliczenia przede wszystkim przez wzgląd na wygodę – można to bardzo łatwo zrobić we własnym domu. Na co jednakże trzeba zwrócić uwagę wypełniając PIT 2015 online?

pieniądze

Autor: InvestmentTotal.com
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki dostępnym w internecie darmowym programom rozliczenie PIT 37 jest wyjątkowo łatwe i intuicyjne.

Jeżeli niniejszy post jest według Ciebie ciekawy, to zobacz stronę (https://www.smartvest.pl/), która też prezentuje tego typu materiały. One zapewne również Cię zaabsorbują.

Programy te mają za zadanie prowadzić podatnika krok po kroku, mówiąc mu jak wypełnić pojedyncze rubryki lub nawet wypełniając je automatycznie. Zdecydowana większość polecanych do tego celu programów ma również zintegrowany system korekty, który analizuje wypełniony wniosek pod kątem ewentualnych nieprawidłowości, zmniejszając niebezpieczeństwo ich powstania.

Aby rozpocząć pracować z programem do wypełnienia PIT 2015 online trzeba przygotować sobie wcześniej pewne informacje, takie jak numer pesel oraz pozostałe dane osobowe, kwota dochodu uzyskanego w poprzednim roku, a także dane o nadpłaconych zaliczkach i składkach na rzecz ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego. W celu weryfikacji podatnika urząd skarbowy nie wykorzystuje elektronicznego podpisu, lecz sumę dochodu z roku poprzedniego – jeżeli nie zostanie ona wpisana, rozliczenie nie zostanie wysłane do urzędu.

Po prawidłowym wypełnieniu i przesłaniu formularza użytkownik powinien otrzymać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru – w tej chwili ma on pewność, że wniosek został złożony w wyznaczonym terminie. Otrzymanie e-maila z potwierdzeniem jest warunkiem niezbędnym, który zaświadcza, że formularz trafił do systemu. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia trzeba jak najszybciej skontaktować się z urzędem skarbowym i zweryfikować problem – dzięki temu uniknie się ewentualnych kar za niezłożenie formularza podatkowego w wyznaczonym terminie i związanych z tym problemów. Tu więcej: .

pieniądze

Autor: A_Peach
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba pamiętać o tym, że im szybciej prześlemy rozliczenie PIT 37, tym szybciej dostaniemy zwrot podatku. Z tego właśnie powodu nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę – w tym momencie do urzędu wpływa niezwykle dużo wniosków i nasz formularz musi czekać na realizację, co znacznie spowalnia cały proces.