W jaki sposób odnaleźć sprawdzone biuro księgowe?


Wybranie dobrego biura księgowego do obsługi firmy to duże wyzwanie. Od właściwego wyboru ogromnie dużo zależy, przede wszystkim prawidłowe rozliczenia z urzędem skarbowym. Ewentualny błąd w podobnych rozrachunkach może mieć poważne konsekwencje. Dobierając biuro rachunkowe do obsługi własnego przedsiębiorstwa musimy wziąć pod uwagę a także szczegółowo sprawdzić kilka kwestii. Najistotniejszą sprawą będzie sprawdzenie czy biuro ma certyfikat księgowy Ministra Finansów. Sprawdź dokładnie czy okazany Ci dokument jest aktualny.

podatki

Źródło: pixabay.com

Następną ważną sprawą, którą powinieneś sprawdzić jest aktualna polisa ubezpieczenia od OC. Wykupienie takiej polisy przez biuro (sprawdź http://ekspert-plock.pl/) księgowe jest zabezpieczeniem przed popełnieniem ewentualnych błędów, ale świadczy również, iż prowadzący biuro traktują swych klientów naprawdę poważnie – wykupienie takowej polisy nie jest najtańsze. Najlepiej przy okazji sprawdzić, czy biuro rachunkowe objęło ubezpieczeniem również czynności, które nie podlegają przymusowemu ubezpieczeniu (np. rozliczenia z ZUS), tam również mogą powstać błędy za które masz prawo domagać się zadośćuczynienia. Miej na względzie, że za błędy rachunkowe odpowiedzialność przed skarbówką ponosisz Ty jako podatnik, natomiast dopiero później przysługuje Ci prawo do ewentualnego odszkodowania. Biuro księgowe nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe swego klienta wobec fiskusa i pamiętaj – nie ma w tym miejscu znaczenia treść umowy jaką zawrzesz z biurem. Dobierając biuro rachunkowe dowiedz się czy biuro indywidualnie podchodzi do swych klientów. Unikaj wielkich biur, gdzie Twa firma „zaginie w tłumie”. Ważne aby biuro było w stanie zagwarantować Ci jednego buchaltera, jaki będzie zajmował się indywidualnie Twoją firmą, a tym samym kontaktował się z Tobą.

biuro rachunkowe

Taki układ jest na pewno korzystniejszy jak też bezpieczniejszy. Także Ty będziesz mieć duży komfort wiedząc dokładnie, kto na stałe zajmuje się Twymi sprawami. Jeżeli zaczniesz przekazywać swoje istotne pisma gońcowi itd. a oświadczenia zacznie przygotowywać Ci ktoś bezimienny z kim w dodatku nie będziesz mógł się skontaktować i jaki nie zna realiów Twojej firmy, mógłbyś przypłacić to wieloma pomyłkami.Jak znaleźć biuro księgowe (zobacz dotpay) w swoim mieście? To nic trudnego, starczy wbić w przeglądarkę frazę: podatki Olsztyn.