W jaki sposób można pożyczyć środki pieniężne na różnego rodzaju potrzeby, jakie plusy i minusy mają poszczególne rodzaje pożyczek.


W życiu większości osób pojawić się może sytuacja, że będą one potrzebować jakiś dodatkowych środków. I jeśli taka sytuacja się pojawi, to jakimś sposobem będzie trzeba te pieniądze zorganizować, na szczęście obecnie jest na to kilka możliwości. Jeśli zajdzie potrzeba pożyczenia większych kwot najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie współpraca z jakimś bankiem. Można wtedy będzie pomyśleć o pożyczce gotówki, bez żadnych zabezpieczeń, albo o pożyczce hipotecznej.

pieniądze

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Wprawdzie w tym drugim przypadku będzie dużo więcej formalności do wykonania, ponieważ będzie trzeba przeprowadzać wycenę nieruchomości i dokonywać wpisów do księgi wieczystej, lecz jest to dużo tańsza opcja.

Typowy kredyt pod zastaw mieszkania ma znacznie mniejsze oprocentowanie, co bezpośrednio wpływa na wysokość rat do płacenia, a oprócz tego będzie można otrzymać dużo wyższą kwotę. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował pożyczyć parę tysięcy, to w takim przypadku nie na sensu bawienie się w hipoteki, znacznie szybszy i praktyczniejszy będzie zwykły kredyt.

Jeśli prezentowany artykuł okazał się dla Ciebie ciekawy, nie wahaj się i przeczytaj szczegóły w linku – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

zastaw mieszkania

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób nie będzie jednak miała możliwości na to, aby otrzymać pożyczkę w banku, czy to z powodu złej historii kredytowej, czy niewystarczających dochodów. Osoby takie stają się najczęściej klientami firm które udzielają tak zwane szybkie pożyczki, różnego rodzaju lombardów czy poszukują innego sposobu na to, aby w jakiś sposób zyskać środki pieniężne.

Popularność pożyczek wynika przede wszystkim z tego, że można je dostać szybko i bez zbędnych formalności. Nie ma konieczności chwalenia się swoimi zarobkami czy historią kredytową, wystarczy dostarczenie dowodu i złożenie wniosku, a po kilku godzinach otrzyma się pieniądze (kantor wymiany walut). Jeszcze łatwiej jest w lombardach, w nich starczy jedynie pojawić się z jakimś wartościowym przedmiotem, aby otrzymać gotówkę do ręki.

Coraz większym zainteresowaniem zaczynają również w ostatnim czasie zdobywać pożyczki prywatne. Polegają one na tym, że pieniądze są pożyczane od osób indywidualnych, a oddaje się je w ustalonym wcześniej terminie i uzgodnioną wcześniej wysokością odsetek.