Szukanie biura rachunkowego. Czym sugerować się wybierając księgową?


Każdy przedsiębiorca w Polsce zobowiązany jest do odnotowywania zdarzeń gospodarczych. Mniejsze firmy stosują tak zwaną księgowość uproszczoną. Zależnie od dochodów firmy, jest to karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany i książka przychodów i rozchodów. Duże przedsiębiorstwa, których roczny obrót przewyższa 1,2 mln euro zmuszone są do stosowania pełnej księgowości. Uproszczona księgowość jest mało skomplikowana oraz nie wymaga specjalistycznych umiejętności, dlatego bardzo wielu właścicieli małych przedsiębiorstw prowadzi ewidencję księgową samodzielnie.

biuro rachunkowe

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo wszystko jest to duże utrudnienie, a jak wiadomo, nawet mały przedsiębiorca bywa człowiekiem bardzo zajętym. Dlatego bez względu na metodę ewidencji warto rozważyć zlecenie prowadzenia rejestru księgowego fachowcom. Na rynku mamy całą masę biur świadczących usługi księgowe, ale jak wybrać to odpowiednie? Bez wątpienia należy kierować się odległością dzielącą dane biuro od siedziby naszej firmy, dlatego,że często będziemy zmuszeni je odwiedzać, na przykład dostarczając faktury.

Dajmy na to, że nasza firma funkcjonuje w centrum Wrocławia, wtedy najdogodniejszym rozwiązaniem jest biuro księgowe (zobacz) w centrum Wrocławia. Niewielka odległość upraszcza nam współpracę oraz upraszcza przeróżne kwestie, bo niestety jeżeli chodzi o księgowość niewiele spraw da się zrealizować przez telefon, bądź on-line. Odległość nie jest podstawowym kryterium, ale na pewno wyjściowym. Tym sposobem zawężamy krąg poszukiwań dopasowanego do naszych kryteriów biura rachunkowego. Warto wklepać w Google hasło „biuro księgowe w centrum Wrocławia, następnie po uzyskaniu wyników, zapoznać się z recenzjami internautów .

Można również zaczerpnąć opinii u godnych zaufania znajomych, którzy już korzystają z usług konkretnego biura. Znalezienie dobrej księgowej to nie lada wyczyn, ale dzięki powierzeniu powinności księgowych osobom znającym temat możemy wiele zyskać. Sumienna księgowa, nie tylko poprowadzi naszą Książkę Przychodów i Rozchodów, ale także podpowie, gdzie moglibyśmy przyoszczędzić grosza i zwiększyć zyski. Z pewnością zyskamy także dużo wolnego czasu.