Szkolenia są w takim samym stopniu potrzebne pracownikom, jak i comiesięczna pensja


Porzekadło uzmysławia nam, że na naukę nigdy nie jest za późno, a inne nakazuje, że należy zdobywać wiedzę przez cale życie. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej staje się niezwykle odpowiedzialną pracą. Część tej odpowiedzialności biznesmen może oczywiście przerzucić na pracowników, ale prawnie w ostateczności odpowiada tylko on. O tym, że trzeba być na bieżąco z przepisami prawnymi wie każdy, kto prowadzi jakąkolwiek działalność gospodarczą. Jeśli więc pracodawca nie posiada zbyt dużo wolnego czasu na szkolenie się, to jest zmuszony zainwestować w rozwój swoich pracowników.

bezpieczeństwo informatyczne

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Szkolenia pozostają jednym z najbardziej sensownych form podniesienia kwalifikacji wszystkich pracujących w przedsiębiorstwie.

Zobacz też inne archiwum treści poruszających niniejszy wątek – bez obaw – wejście za darmo (http://toc.org.pl/o-toc/ksiazki-toc/), zatem wejdź na ten link.

Można także przeszkolić podwładnych w bardzo wąskich zagadnieniach, a zakres możliwej do pozyskania wiedzy bywa naprawdę imponujący. Wystarczy w tym miejscu nadmienić o kursach z typowo społecznej tematyki (np. zarządzanie czasem) albo o zagadnieniach, którymi będą zaciekawieni pracownicy działów kadr i płac (np. podatek CIT).

Tę pierwszą grupę tradycyjnie określa się treningiem z zakresu umiejętności społecznych, a tę następną grupę oznacza się mianem: kursy z zakresu umiejętności twardych. Jeśli ponownie podzielilibyśmy oferowane na rynku kursy, to kierując się innymi kryteriami stworzylibyśmy taką grupę, która dotyczyłaby zagadnień połączonych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Z jednej strony, jako posiadacze przedsiębiorstwa, mamy obowiązek przestrzegać przepisów prawnych, np. z zakresu ochrony informacji personalnych. W takim samym stopniu istotne

bezpieczeństwo informatyczne

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

bywają tajne dane, których wyciek byłby dla spółki handlowej prawdziwą katastrofą. Ze względu na rangę wymienionej tematyki, w takim szkoleniu powinien brać udział sam dyrektor.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego to temat jednego z istotnych szkoleń – . Wiedza zdobyta na takich zajęciach pomoże lepiej zarządzać danymi zgromadzonymi w firmie, jak również lepiej je chronić. Audyt bezpieczeństwa informatycznego dotyczy przeprowadzania swego rodzaju sprawdzenia, tak z ramienia właściciela, jak i organizacji powołanych do takich zadań. A istotność tematyki bezpieczeństwa danych w współczesnych czasach jest ogromna. Komputeryzacja niesie przecież ze sobą wiele zagrożeń, a wśród nich możemy znaleźć: hakerów, wirusy czy utrata dokumentów elektronicznych spowodowana przez roztargnienie podwładnego.