Świat obecnie handluje tysiącami artykułów każdego dnia – firmy potrzebują zatem doświadczonych logistyków


Nasza cywilizacja wykształciła zdolność przesyłania różnego rodzaju produktów na całej kuli ziemskiej. W sklepach mamy możliwość spotkać Produkty z Japonii czy Argentyny, smartfony sprowadzamy z USA, a odzież z Indonezji.
Niejedna spółka, która sprowadza produkty z innych krajów poszukuje spedytorów oraz logistyków, aby fachowo zajmowali się zakupami.

składka

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
specjalista ds. logistyki

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to zwykle potrzebny jest wówczas specjalista ds. logistyki.

Zaciekawił Cię opisywany temat? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy wpis, który na pewno niezwykle Cię zaciekawi. Zobacz!

Zwykle firmy stawiają na PRacowników, którzy posiadają już jakieś doświadczenie w logistyce i znają języki obce. Jest to niezwykle mądre wymaganie, ponieważ ciężko byłoby komuś zatrudnić się w logistyce i kontaktować się z obcokrajowcami bez znajomości chociażby języka angielskiego. Na dodatek osoba zatrudniona na tym stanowisku musi znać specjalistyczne programy, które dają możliwość na wprowadzanie zamówień do systemu. Wtedy cały dział, włącznie z przełożonym, widzi jakie postępy są przy jakimś zamówieniu. Do systemu należy wpisywać potem różne informację – datę i dane zamówienia, czas dostarczenia oraz fakturę. Od kogoś na tym stanowisku wymaga się świetnej organizacji pracy oraz motywacji.do serwisu twórcy dobry adwokat alimenty warszawaJednak, nie może być to człowiek, który nie lubi rozmów z ludźmi, ponieważ jego stałym zadaniem będzie kontaktowanie się z dostawcami i uzgadnianie szczegółów zamówień.

Powinna zatem być to osoba komunikatywna i bardzo aktywna. Plusem pracy w logistyce wydaje się być możliwość używania języka obcego i częste wyjazdy służbowe za granicę.