Sprawdź, jak natychmiast i bez większych trudności rozliczyć swój PIT za poprzedni rok!


Rozliczanie PIT-ów to regularny obowiązek, który musi spełnić każdy z nas co roku. Zazwyczaj mamy z tym wiele trudności z zabraniem się za rozliczanie PIT-a – tymczasem okazuje się, iż zazwyczaj nie ma kompletnie się czego obawiać i jeśli tylko nie prowadzisz żadnych skomplikowanych rozliczeń i pracujesz na przykład na jednej umowie o pracę, wówczas zdecydowanie będziesz w stanie osobiście obliczyć wysokość należnego podatku.

Teraz dla pewności podpowiadamy, jak to konkretnie zrobić – z naszym artykułem oczywiście nie będziesz miał już najmniejszych trudności!
Krok pierwszy – ściągnij właściwy program do rozliczeń
W dzisiejszych czasach w internecie możesz znaleźć właściwie wszystko – również łatwe i bardzo intuicyjne w obsłudze programy, dzięki którym rozliczysz PIT. Aby to zrobić, musisz po prostu znaleźć w internecie program, dzięki któremu obliczysz PIT 2017 – jeśli zainstalujesz go na swym komputerze, możesz praktycznie od zaraz zabierać się do roboty – . Możesz także znaleźć stronę internetową, na której rozliczysz PIT za 2016 online, bez wymogu instalowania żadnego programu – wówczas wszystko bez wątpliwości będzie jeszcze łatwiejsze.
flaga UE

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
pit 2017

Autor: Dimitris Karkanis
Źródło: http://www.flickr.com
Krok drugi – wprowadzanie swoich danych i zasadnicze informacje
Na początku program poprosi Cię o wprowadzenie Twoich danych – jeśli to zrobisz, od razu będziesz mógł przejść do kolejnej planszy, gdzie musisz podać, na jakiej umowie jesteś zatrudniony w zeszłym roku i czy przysługują Ci jakieś konkretne ulgi czy odliczenia – użyteczne źródło.

Po przeczytaniu omawianego wątku, wejdź na odmienny oryginalny serwis www, który publikuje również interesujące wiadomości – zobaczysz, że pochłonie Cię zupełnie.

Kolejny krok to wpisywanie liczb obrazujących Twoje zarobki – wtedy musisz mieć pod ręką rozliczenie PIT otrzymane od pracodawcy – wtedy na pewno bez najmniejszego problemu poradzisz sobie z wypełnieniem poszczególnych pól. W dodatku większość programów dokładnie podaje, informacje z których pól musisz wpisać do swego zeznania podatkowego. Jeżeli robisz to odpowiednio dokładnie, oczywiście wszystko będzie policzone w jak najlepszym porządku.

Krok trzeci – wszystko dokładnie sprawdź
Po uzupełnieniu powyższych danych będziesz musiał jeszcze wskazać, czy rozliczasz się wspólnie z małżonkiem czy nie i czy, a jeśli tak to jakie konkretnie ulgi podatkowe Ci przysługują. Jeżeli wskażesz te informacje, na ekranie wyświetli Ci się informacja o tym, czy Twój PIT 2017 ma nadpłatę lub niedopłatę. Kolejnym krokiem jest możliwość wskazania organizacji, na rzecz jakiej chciałbyś przekazać jeden procent swojego podatku – z pewnością warto to zrobić, bo nic na tym nie tracąc można pomóc potrzebującym ludziom.
Krok czwarty – wysłanie PIT

Jeśli wszystko dokładnie sprawdziłeś, wówczas na pewno możesz już wysyłać swoje rozliczenie – wystarcza do tego połączyć się on-line ze stroną Ministerstwa Finansów. Jeżeli to zrobisz, nie będziesz musieć w ogóle wychodzić z mieszkania aby rozliczyć swój PIT – to bez wątpliwości ogromne ułatwienie, z którego warto skorzystać.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, właśnie rozliczyłeś osobiście swój pierwszy w życiu PIT – nasze gratulacje!