Spośród sporej ilości języków programowania warto zdecydować się na jakiś konkretny. No lecz jakiego rodzaju wybrać?


Jak przekonują znawcy rynku pracy przyszłe lata należą do programistów. Programista, określany także potoczenie koderem, jest osobą tworzącą programy komputerowe w określonym języku programowania. Większość najlepszych programistów zna parę języków programowania, ale specjalizuje się jedynie w niektórych. W dzisiejszych czasach mamy sporą ilość takich języków, na który więc korzystnie się zdecydować?

komputery

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Takim językiem programowannia jest vba, czy Visual Basic for Applications. tego rodzaju bardziej uproszczona wersja Visual Basica przeznaczona jest głównie do automatyzacji pracy z dokumentami. Jakiego rodzaju jest różnica między VBA a VB? Opisywany przykład nie umożliwia na tworzenie samodzielnych skompilowanych aplikacji typy EXE. To dlatego, że kod programu napisanego w VBA jest dostępny zawsze w dokumencie zrealizowanym przy pomocy programu, który obsługuje VBA. Program takiego rodzaju wymaga więc specyficznego środowiska, będzie nią zainstalowana na komputerze aplikacja, jaka obsługuje dany dokument.

Żeby zrozumieć ten program należy spędzić nad nim trochę czasu, najlepszy do nauki jest kurs (kurs BHP w Opolu – kursy BHP opole) vba. Kolejnym rodzajem jest język sql, co oznacza Structured Query Language. Jest to strukturalny język zapytań wykorzystywany do tworzenia, zmieniania baz danych a także do umieszczania i pobierania danych z baz danych. Jest to język deklaratywny, czyli decyzje o sposobie zachowania oraz pobierania baz danych pozostawia się systemowi zarządzania bazą danych. Sql został wymyślony w latach 60, w firmie IBM. Określa standard w zakresie komunikacji z serwerami relacyjnymi baz danych. Bardzo dużo współczesnych systemów relacyjnych baz danych używa oprogramowania sql.

programiści

Autor: Stephan Ridgway
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet mówi się potocznie, iż korzystanie z relacyjnych baz danych to korzystanie z sql. Pierwszą firmą, jaka stosowała sql komercyjnie była firma Oracle. Tego typu język programowania jest bardzo często używany przez wielką ilość rodzimych przedsiębiorstw, a ciągle rekrutuje się programistów w tej dziedzinie.czytaj na stronie (http://raczynski-kancelaria.pl/)Jeżeli jesteś tym zainteresowany, a nie znasz sql, korzystnie przejść kurs sql, ponieważ dzięki temu powiększysz swoje szanse na rynku pracy. Niech mobilizacją będzie to, iż aktualnie faktycznie programiści są poszukiwani. Chociaż jest bardzo dużo języków programowania, to korzystnie skupić się na jednym z nich, właśnie przykładowo na sql i uczyć się wytrwale.