Specyfika pracy w charakterze ochroniarza i ciemne strony oraz jasne strony zawodu pracownika ochrony


Pracownik ochrony to fach dość nowy. W naszym kraju branża ochroniarska pojawiła się po transformacji ustrojowej, grubo ponad 20 lat temu. Od tej pory regularnie się rozrasta, poszerzając swoją działalność np. o usługi detektywistyczne albo ubezpieczenia, konwojowanie ważnych osobistości czy gotówki.

ochroniarz

Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com

Zawód ochroniarza stał się ostatnim czasie bardzo rozpowszechniony, jednak słowo „ochroniarz” jest bardzo szerokie, bo agencje ochroniarskie realizują też przeróżne usługi – . Agencje ochrony są odpowiedzialne za zagwarantowanie bezpieczeństwa w placówkach handlowych, zwłaszcza w sklepach z dobrami wysokopółkowymi, w punktach użyteczności publicznej, w trakcie trwania eventów na świeżym powietrzu.

Bardzo często w dużych supermarketach albo w okolicach placówek bankowych możemy też zobaczyć konwoje odbierające utarg lub depozyty. Czasem ochroniarze strzegą terenu budowy. Odpowiednio przygotowany ochroniarz po studniach zajmuje się także planowaniem rozmieszczenia kamer i elementów systemów monitorujących i przygotowuje plany działania na wypadek zajścia potrzeby ewakuacji ludzi z budynku.

Jeśli zainteresował Cię tego typu artykuł, poznaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam urlop na poszukiwanie pracy, odnajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Ochrona Łódź często pracuje w nocy i trzeba się z tym liczyć gdy podejmujemy decyzję o pracy w tym charakterze. Praca w nocy nie jest naturalna dla człowieka i długofalowo skutkuje złym wpływem na zdrowie, o czym trzeba koniecznie pamiętać. Poza umiejętnością logicznego myślenia i chłodnym podejściem do emocji, pracownik ochrony musi mieć także nerwy ze stali oraz zdolność do działania w stresie.

książki o prawie

Źródło: flickr.com

Bycie wysportowanym pomoże w tej pracy nie tylko podczas ochraniania imprez masowych, lecz też podczas wielu obchodów budynku w trakcie dnia pracy. Znajomość zagadnień z obszaru prawa oraz postępowań administracyjnych to elementarne wymagania względem ochroniarzy. Konieczna jest także uczciwość.

W trakcie trwania studiów należy odbyć praktyki w agencji ochrony osób i mienia po to, żeby poznać rodzaj tej pracy. Można poszukać firmy, w której przeprowadzimy praktyki na własną rękę, wpisując przykładowo „ochrona Łódź” – . Sieć wyszuka nam szereg agencji. Staże są czasami gwarantowane przez placówki szkolne.