Śmiały towar finansowy na rynku – czym jest inwestycja bezkarna?


W dzisiejszych czasach na rynku pieniężnym mamy do czynienia z faktycznie mnóstwem typów rozmaitych lokat. Wśród nich możemy wypunktować przykładowo lokaty terminowe, lokaty negocjowane przeznaczone dla osób z dużym funduszem inwestycyjnym, lokaty jednodniowe, jakie cieszą się dużą renomą ze względu na brak podatku Belki i wiele innych.

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Typów lokat jest więc istotnie niemało, oprócz tego wszystkiego dochodzą też typy lokat – stałe (stałe naliczanie odsetek przez kompletny czas trwania lokaty, niezależnie od wysokości stopy procentowej na rynku) oraz zmienne (zmienne naliczanie procentów w zależności od wysokości stopy procentowej na rynku). Jednak obecnie coraz więcej słyszy się o lokacie bezkarnej. Czym jest owa lokata oraz na czym polega?

Ten nowy towar finansowy jest obecnie oferowany przez coraz więcej placówek bankowych. Zanim jednak zdecydujesz się na założenie wyróżnianej dziś lokaty bezkarnej należałoby dowiedzieć się co kryje w sobie jej nazwa. Lokata bezkarna jest dziś uznawana za jedną z bezpieczniejszy lokat na rynku pieniężnym. Z jakiego powodu? Albowiem jest to chyba

finanse

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

wyłączna lokata terminowa, jakiej zerwanie przed czasem nie grozi stratą odsetek. Dotychczas zakończenie każdej lokaty przed czasem, niezależnie od jej rodzaju, kojarzyło się z stratą naliczonych odsetek.

Oczywiście nie traci się własnego wkładu, niemniej zarobione odsetki przepadają. Niektóre banki oferowały wprawdzie lokaty, w których w czasie zerwania przed czasem trwoniło się nie całość, ale na przykład jakąś część uzyskanych odsetek, niemniej jedynie lokata bezkarna umożliwia zachowanie każdych zgromadzonych odsetek – dowiedz się więcej.

Spodobały Ci się notki zawarte w tym tekście? Zatem czytaj wpis (http://twojprawnik.net/kancelaria.php), który umieściliśmy na kolejnej stronie. Tam znajdziesz dużo szczegółów.

Lokata bezkarna jest oferowana przez banki na rozmaitych zasadach, toteż jeśli ciekawi Cię jej założenie to warto zapoznać się z ofertą poszczególnych banków. Każda placówka bankowa zdoła albowiem mieć inne wytyczne obowiązujące w czasie założenia lokaty bezkarnej, na przykład inną wysokość wielkości minimalnej lub też inną maksymalną kwotę lokaty.