Smakowita i zdrowa karma dla kotów, czyli co wybrać: gotowe saszetki czy domowa kuchnia?


Mimo tego, że koty to specyficzne stworzenia, to posiadają swoich wiernych fanów. Nie bez powodu zwykło się mawiać, że to nie człowiek jest właścicielem kota, tylko kot ma swojego człowieka. Jeśli raz zdecydujemy się na to, by wziąć pod opiekę milusińskiego czworonoga, już nazawsze zostaniemy ich „niewolnikami”. W jaki sposób porządnie zadbać o pożywienie naszego kiciusia? O czym trzeba wiedzieć, by uchronić się od niepożądanych błędów? Przyjrzyjmy się tej kwestii dokładniej.

Nikt z nas nie chciałby często żywić się w restauracjach typu fast food. Każdy również chce dostawać urozmaicone posiłki. Podobnie jest w kwestii kotów. Karma dla kotów powinna być odpowiednio zbilansowana. Pamiętajmy o tym, że żywienie zwierząt ma spory wpływ na ich samopoczucie i zdrowie. Po pierwsze powinniśmy pamiętać o tym, by dokładnie sprawdzić skład karmy a także jej wartość energetyczną. Gotowa karma dla kotów, na opakowaniu jakiej producent nie podał ilości i rodzaju mięsa, nie powinna nas interesować. Podobnie powinno być w przypadku, kiedy uda nam się przeczytać na etykiecie, że w skład karmy wchodzą produkty pochodzenia roślinnego a także zwierzęcego. Wiele osób uważa, że pod słowami: „produkty pochodzenia zwierzęcego” mieści się mięso.

Więcej: (3,155,).aspx.

Nic bardziej mylnego. „Produkty pochodzenia zwierzęcego” to przede wszystkim zmielone kości, błony, skóra a także tkanka łączna. Nie brzmi smakowicie, prawda? Nie serwujmy więc takich wątpliwych smakołyków naszym kochanym kotkom. Decydując się na posiadanie milusińskiego czworonoga, musimy mieć na uwadze fakt, że jego utrzymanie kosztuje. Nie oszczędzajmy zatem na pokarmie, bo nie doprowadzi to do niczego dobrego. Boleśnie będziemy mogli się przekonać o zasadności stwierdzenia „Chytry dwa razy traci”, kiedy przyjedzie nam zapłacić niemały rachunek za leczenie u weterynarza.

karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

Karma dla kotów powinna dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych, czyli witamin oraz składników mineralnych. Jeżeli nie narzekamy na brak czasu, to możemy się pokusić o samodzielne przygotowywanie pożywienia dla naszego kotka. W efekcie zyskamy pewność, iż serwowane składniki są najwyższej jakości a przede wszystkim zdrowe. Taka karma dla kotów na pewno zadowoli nasze kotki. Bezproblemowo możemy ją podzielić na mniejsze i przechowywać w lodówce.

Jeżeli samodzielnie pragniemy karmić naszego kota, pamiętajmy o tym, żeby zakupić suchą karmę. Dlaczego? Przede wszystkim taka karma dla kotów często zawiera składniki odkłaczającekarma zobacz wpisniezwykle ważne w przypadku kotów, które uwielbiają wylizywać swoje futerko. Nie tylko ludzie powinni zachowywać zdrową dietę. Analogicznie jest w przypadku zwierząt domowych. Dobra karma dla kotów to podstawa!

Więcej szczegółów tutaj: