Skuteczna metoda na zachowanie płynności materialnej w przedsiębiorstwie


Jeśli dowolna fabryka wystawia faktury, szczególnie te z opóźnionym terminem płatności, to teoretycznie naraża się na utratę płynności materialnej. Na szczęście funkcjonuje interesujące i, co jest najbardziej istotne, skuteczne rozwiązanie tego kłopotu.
Dla przykładu jeśli powierzamy jakiejś osobie jakąkolwiek partię towaru, to nie w każdym wypadku moglibyśmy spodziewać się natychmiastowej zapłaty.

biuro

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
bank

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz kontrahent także posiada swych klientów, od których być może się spodziewa spłaty ich zobowiązań. Dla nas ważna jest szczególnie nasza transakcja, gdyż potrzebujemy funduszy na swoje projekty. Pewnym rozwiązaniem jest faktoring, czyli dotycząca trzech stron umowa.

W tym miejscu odnajdziesz fascynujące informacje na omawiany temat, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to kliknij odsyłacz do witryny (https://certo.waw.pl/).

Faktor, czyli spółka świadcząca czynność faktoringu kupuje nieprzeterminowane wierzytelności od faktoranta. Należne są one od jego odbiorcy. W taki sposób przedsiębiorca świadczący jakąś usługę na rzecz swojego odbiorcy może uzyskać natychmiastową zapłatę od faktora. Nie byłby zmuszony oczekiwać na zapłacenie faktury, jeżeli Klient nie mógł sam jej prędko uregulować.

faktoring

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Mogłoby być to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych stron, przy czym należy uważnie czytać umowy oraz ew. dopracowywać szczegóły. Dla przykładu faktor bierze za taką usługę uzgodnioną prowizję, a faktorant za możliwość momentalnego uzyskania wynagrodzenia za wyświadczone usługi lub przekazane towary musi przecież zapłacić.

Ogólnie rzecz biorąc, faktoring mógłby nieco przypominać usługę banku, jednak ocena niebezpieczeństwa przez faktora wygląda nieco inaczej. Dla instytucji finansowej przedsiębiorca będący w słabej kondycji finansowej nie jest raczej interesującym partnerem biznesowym.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej tablice reklamowe swidnica studioprinter.pl na prezentowany temat – informacje będą zapewne niezwykle wciągające, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Dla faktora jednak jest.