Skrótowe omówienie popularnych produktów bankowych


W Polsce banki przeżywają spory, ogromny rozwój. Ich popularność rośnie. O ile jeszcze parę lat temu zdarzały się osoby, które swoje oszczędności miały w domu, w tak zwanej skarpecie, to teraz się to wyraźnie zmienia.

Doradztwo

Autor: jacme31
Źródło: http://www.flickr.com

Spowodowane jest to tym, że banki mają do zaproponowania coraz to nowsze produkty.

Tax advisor

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
księgowego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym z nich, najbardziej podstawowym, który ma praktycznie każdy Polak, jest konto osobiste. Konta bankowe nierzadko posiadamy nawet w kilku bankach. Wszystko jest uzależnione od tego, jakie warunki proponuje bank – Wybierarka. W dzisiejszych czasach, po zmianach w podatku dla banków coraz więcej kont jest płatnych. Cały czas jednakże możemy znaleźć bezpłatne, a także gratyfikujące ich klientów za lojalność. Popularność zdobywają programy cashback – za zakupy dostaniemy zwrot pieniędzy, tyczy się to głównie karty. Banki robią to wszystko aby zachować klienta jak najdłużej, a z drugiej strony liczą na to, iż klient nie spełni warunku promocji i przykładowo zapłaci za posiadanie swojej karty. Jeżeli zatem mamy kilka kont w banku, to pilnujmy regulaminów i wnikliwie zapoznajmy się z umową. To powinna być zresztą podstawa.

Kolejny produkt to lokaty. Są to produkty bankowe, bazujące na zdeponowaniu ustalonej kwoty pieniędzy w banku. Bank przez czas obowiązywania lokaty obraca tymi funduszami, więc na nich zarabia. W zamian za to wypłaca klientom odsetki. Są one zróżnicowane i są uzależnione od banku, nie ma tutaj reguły. Pewne zaś jest to, że od tego typu lokaty należy uiścić podatek. Jest to tzw. podatek Belki.

Jeśli chcesz poznać dane na omawiany wątek, to odsyłam do linka (http://www.studioprinter.pl/tablice-unijne/) gdzie znajdziesz mnóstwo fascynujących danych, które dokładnie opisują temat.

Tu również zdarzą się ciekawe promocje, m.in wtedy, gdy bank musi ogłosić jego wyniki finansowe. Często potrzebuje dużo klientów w niedługim czasie, no i wtedy proponuje ciekawe odsetki.

Z drugiej strony produktów znajdują się pożyczki. Tutaj to bank pożycza klientom odpowiednie środki pieniężne – . Mogą być one wykorzystane na cel, który podaliśmy bankowi, np. na zakup nowego samochodu, czy lekarza. Dużo jest także pożyczek, które po prostu bierze się bez podawania jakichś konkretnych argumentacji i tego, na co są nam potrzebne środki finansowe.

To warte przejrzenia (http://twojprawnik.net/kancelaria.php) artykuły, więc nie wahaj się i sprawdź je – to pokrewna problematyka, która jest na pewno warta uwagi.

Lokaty i konta są jednakże bardziej popularne, są o wiele częściej wybierane przez naszych rodaków.