Skitouring – czym jest oraz co pożądane byłoby o nim wiedzieć?


Skitouring to pojęcie, jakie znamionuje górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast skorzystać z wyciągów, mogą wędrować w górach na nartach, co zapewnia im możliwość fascynujących przeżyć, i również poprawy swojej kondycji. Niektórym postaciom chodzenie pod górkę na nartach zdoła wydawać się wręcz nieosiągalne, niemniej dzięki właściwemu wyposażeniu – jest to realne.

Istotnym elementem wyposażenia do skitouringu jest materiał, jaki nakleja się na ślizg. Oczywiście nie może to być pierwszy lepszy wyrób – użytkuje się moherowy czy też syntetyczny. Ważkie jest to, żeby włoski materiału były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty nie ślizgają się, bez obaw więc można wędrować na nich pod górę. Drugim koniecznym, równie znaczącym elementem są wyborne wiązania, jakich celem jest trzymanie buta jedynie z przodu. Narty do skitouringu – klik również różnią się od zwyczajnych nart ofiarowanych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Po pierwsze są one znacznie lżejsze. W chodzeniu po górach dopomagają również kijki, jakimi można się podpierać. Jeżeli posiadamy profesjonalny sprzęt do skitouringu, to na pewno prędko nabierzemy wprawy w tej fascynującej dyscyplinie.

narty-góry-obrazek

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się w podróż w góry, na pewno winniśmy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, jaka sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Z pewnością wiemy, iż pogoda w górach potrafi być niesłychanie zmienna, toteż zwyczajna odzież proponowana poprzez pospolite marki nie zawsze może się sprawdzić.

Perfekcyjną, zalecaną firmą specjalistycznej odzieży jest firma summit series oferująca odzież, plecaki, a także obuwie – https://www.skalnik.pl/sprzet-zimowy/skituring/skituring-akcesoria-skitouroweies zostały zaprojektowane we współpracy z profesjonalnymi alpinistami, podróżnikami oraz sportowcami. Odzież oraz obuwie tej marki charakteryzują się świetną jakością, a sam asortyment również jest bardzo duży. Poszukując wybornej, solidnej, odpornej na rozmaite warunki atmosferyczne odzieży, bezsprzecznie winniśmy poznać się z ofertą Summit Series.