Rozliczenie fiskalne w 2015 roku – co powinno się o tym wiedzieć


Razem z zbliżającym się końcem roku, każdy posiadacz firmy, jak i jednostka fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. w przyszłym roku rozliczenie nie będzie inne, niż w latach uprzednich, dlatego że nie zostały wprowadzone żadne innowacyjne adnotacje w tej kwestii. Nie doszły żadne nowe ulgi podatkowe, które pozwalają na odpisanie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Pojedyncza zmiana jest w kwestii ulgi prorodzinnej. W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie możność odliczania większych kwot, niż miało to miejsce w latach uprzednich. Jednakże zniżka ta nie będzie dotyczyła wszystkich osób, należałoby z tej przyczyny się zaznajomić detalicznie z tym przedmiotem.

podatki

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby złożyć oświadczenie o dochodach w Urzędzie Skarbowym, należy wypełnić Pit 2015. W zależności od tego jaką postać aktywności gospodarczej się prowadzi, czy ma się status osoby fizycznej czy prawnej, taki też formularz należy zapełnić. Nowiną w tym roku, jest stan zapełniania tego formularza. Będzie można zapełnić i przesłać ukończony blankiet poprzez nadzwyczajną platformę w Internecie. Będzie to znacznym uproszczeniem dla każdego, ominie nas mus stania w długich kolejkach, nanoszenia poprawek, zawracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, aczkolwiek w portalu będzie póki co sposobność składania zaledwie zeznania na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie sprzyjające. aby móc zapełnić blankiet na stronce portalu, konieczne będzie zapisanie się na nim, z użyciem bezpiecznego podpisu elektronicznego. Dowiedz się szczegółów: rozliczenie Pit 2016

Deklarację podatkową jak każdego roku, trzeba dostarczyć w czasie. Wyznaczony jest sprecyzowany przedział czasu, w jakim należy przekazać deklarację. W przeciwnym wypadku można się narazić na kary grzywny.

Jeśli uważasz, że omawiany tutaj post jest interesujący i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten link, a zobaczysz więcej informacji dotacje na otwarcie firmy!

W nadchodzącym roku zostanie też rozszerzony wykaz zwolnień od płacenia podatku dochodowego. Należałoby wskutek tego go dokładnie prześledzić, żeby mieć pewność, że akuratne informacje umieszcza się w deklaracji. Zapełnienie deklaracji nie będzie pochłaniać zbyt wiele czasu, będzie banalne i prędkie, dzięki nowomodnym technologiom.