Rozliczenie delegacji, umowa przedwstępna i rozliczenie PIT-11 – istotne informacje. Koniecznie zobacz


Kiedy chlebodawca wysyła pracownika na delegację, wówczas musi pomnieć o jej prawidłowym rozliczeniu. Delegacja to wykonywanie obowiązków zawodowych za miejscem pracy, wobec tego wiąże się to z kosztami za dojazd, nocleg bądź wyżywienie.

Koszty

dokument na stole

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

te powinny być pokryte przez chlebodawcę, czy też pracownik może pokryć je z własnej kieszeni oraz po powrocie przedstawić pracodawcy rachunki, za jakie on cofnie pieniądze. Warto zobaczyć: Naturalnie istnieją pewne przepisy, które regulują która kwota przysługuje pracownikowi na delegacji, przykładowo za dzienne wyżywienie. Jeśli pracownik (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-jak-sie-ubrac-na-rozmowe-kwalifikacyjna) ja przekroczy, wtedy osobiście pokrywa koszty związane z nadwyżką.

Pracodawca zdoła zatrudnić pracownika na różnego rodzaju umowach. Jedną z najbardziej powszechnych jest umowa o pracę, aczkolwiek nieraz zawierana jest umowa przedwstępna. Umowa przedwstępna (więcej: umowa przedwstępna) to umowa, w jakiej obie strony (czyli pracodawca i pracownik) zobowiązują się do późniejszego zawarcia umowy o pracę. Umowę przedwstępną można zawrzeć w rozmaitych sytuacjach, na przykład wówczas, jak zawarcie umowy o prace nie jest przypuszczalne, ponieważ pracownik ma jeszcze umowę z innym pracodawcą.

podatki

Autor: Calgary Reviews
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo umowę przedwstępną można także zawrzeć jak występują rozmaite przeszkody prawne, przykładowo kiedy obcokrajowiec stara się o uzyskanie pozwolenia na zatrudnienie w konkretnym kraju. Umowa przedwstępna nie wymaga żadnej konkretnej, rzadkiej formy, niemniej jednak bezpieczniejsze dla obu stron jest stworzenie jej na piśmie. Wtedy sporo swobodniej będzie udowodnić jej treść.

Podatnicy, jacy rozliczają się na deklaracji PIT-11, niewątpliwie pragnęliby wiedzieć do kiedy pit 11 należy rozliczyć, zobacz: do kiedy pit 11. Marki powinny złożyć PIT-11 do 1 lutego, jeżeli jest on posyłany w formie papierowej. W formie elektronicznej, czyli przez Net, PIT-11 można złożyć do 29 lutego. Do końca lutego PIT-11 ma obowiązek również dostać pracownik. Na podstawie tego formularza pracownik liczy się na deklaracji PIT-37, który w roku 2016 musi złożyć do końca kwietnia. Rozliczenie PIT-37 jest obowiązkiem każdego podatnika, który na tej deklaracji się rozlicza. Nie złożenie go zdoła przyczynić się do sporych sankcji karnych, szczególnie grzywny. Jednakowo pracodawca, jaki nie złoży PIT-11 bądź nie przyśle go pracownikowi, też może ponieść z tego tytułu spore kary.