Rozliczasz akurat PIT-a? Możesz przy takiej okazji wywołać uśmiech na cudzej buzi!


Wraz z drugim kwartałem właściwie każdego roku w domu niemalże każdego człowieka nadchodzi czas, gdy trzeba rozliczyć PIT-y. Część ludzi decyduje się robić to samemu, inni zaś powierzają to zadanie profesjonalistom. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, na pewno musisz pomyśleć również o przekazaniu 1 procenta swojego podatku na jakiś charytatywny cel – niezależnie od metody rozliczania PIT-a możesz to robić.

Na czym to właściwie polega?
Aparat fotograficzny

Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawodawca daje nam możliwość przekazania jednego procenta swojego podatku na jakiś szczytny cel. Swój 1% podatku możesz przekazać na wszelkiego rodzaju fundacje lub organizacje charytatywne – wystarczy, iż taka instytucja jest zarejestrowana na specjalnej liście- . Najważniejsze w tym jest to, iż możesz pomóc właściwie nic na tym nie straciwszy – jeżeli nie zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na żadną organizację, wtedy i tak na koniec zapłacisz tyle samo – tylko ten 1% zostanie wypłacony do budżetu kraju jako normalny podatek- 1 podatku.
samochody

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Na co przekazać pieniądze?

Jeżeli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś szczytny cel, wtedy musisz wskazać jedną organizację. Najczęściej wskazywana jest jedna fundacja dla dzieci. Możesz jednak zapytać wśród przyjaciół – być może dziecko znajomych czy oni sami są chorzy – wtedy zdecydowanie są objęci opieką jakiejś organizacji. W takich przypadkach można przekazać pieniądze konkretnie na ich leczenie – w takich wypadkach pieniędzy nie otrzymuje dana fundacja dla dzieci, lecz dziecko wskazane imiennie- fundacja dzieciom. To zdecydowanie świetny pomysł, żeby komuś pomóc.

Jeżeli masz ochotę zasięgnąć kolejnych informacji, poznaj nasz kolejny artykuł, w którym jest ciekawa informacja (http://www.secretclient.com/oferta/marketing-relacji/). Rozwieje ona wszystkie Twoje niepewności.

Jeśli się na to zdecydujesz, wtedy na pewno odczujesz wielką satysfakcję – dlatego bez wątpliwości polecamy takie uczucie właściwie każdemu.