Przywróć rzeczom nowe życie za pomocą metody decoupage


Widok twojej wysłużonej szafki z drewna już nie przyprawia cię o szybsze bicie serca, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci?

Złościsz się, kiedy zupełnie nieprzydatna skrzynka zawadza w przejściu twojego garażu? A może wypatrujesz zwracającego uwagę i budzącego podziw podarunku dla przyjaciółki? Mamy na to radę! Decoupage. To niewymagająca szczególnych umiejętności, stosowana już w Polsce od parunastu lat, a przy tym dająca rewelacyjne efekty technika zdobienia przedmiotów – oferta sklepu decoupage.

Decoupage

Autor: distelfliege
Źródło: http://www.flickr.com

Przedmiotów zapomnianych, które lata swej urody i okazałości maja już od dawna za sobą, a także i tych nowych, by dodać im oryginalności, nowego znaczenia i stylu. Aby rozpocząć naszą przygodę z techniką decoupage sklep nieodzowna jest odrobina zapału, nożyczki, papier (tudzież śniadaniowe serwetki) który pragniemy przykleić na nasz przedmiot, klej oraz warstwa zabezpieczająca nasze dzieło czyli lakier. Przede wszystkim rozważmy jaki przedmiot chcemy udekorować. W dalszej kolejności dobrze zaplanujmy jakiego efektu końcowego oczekujemy – Złóżmy wycinki, które wybraliśmy w całość i zapamiętajmy jak wyglądają. Dopomóc nam w tym może aparat fotograficzny. W zależności od tego na jakim surowcu będziemy pracować (drewno, szkło, metal) musimy użyć kleju, przeznaczonego do danej powierzchni. Klej najwygodniej jest kłaść delikatnym pędzlem na przedmiot, który będzie wyklejany, oraz na same materiały. Pamiętajmy by nie była to gruba warstwa! Po całkowitym wysuszeniu obleczmy powierzchnię naszego dzieła warstwami lakieru.

decoupage

Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest by nie nakładać nowej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie jest sucha. Ilość powłok zależy od grubości przedmiotów na których pracujemy, a upragniony efekt uzyskujemy wtedy gdy po przejechaniu ręką powierzchni, nie mamy nieprzyjemnego wrażenia zgrubień i nierówności. Jeżeli widzimy i czujemy pod palcami pewne niedociągnięcia – należy je delikatnie zetrzeć papierem ściernym i kolejny raz polakierować – .

Dzięki tej nietrudnej i stosunkowo taniej technice nasza leciwa szafka przeobrazi się w piękny mebel, skrzynka przyozdobiona motywami z dziecięcych bajek znajdzie miejsce w pokoju naszego dziecka, a koleżanka otrzyma niepowtarzalne kolczyki w stylu, który lubi. Serdecznie więc namawiam do wypróbowania swoich zdolności manualnych.