Przydatne wskazówki i porady dla osób, które chciałby założyć swój gołębnik i opiekować się tymi ptakami.


Gołębie mogą wywoływać u ludzi bardzo skrajne odczucia. Dla niektórych będą są bardzo sympatycznymi ptaszkami, lubianymi przez dzieci na przykład na rynku w Krakowie, gdzie podkarmianie ich należy do obowiązkowych rytuałów w czasie wizyty w tym mieście. Lecz uważane są również za ptaki roznoszące mnóstwo niebezpiecznych chorób i pasożytów, a także za uciążliwych gości którzy zanieczyszczają ściany i balkony domów odchodami.

gołębie w parku

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Są też osoby, dla jakich gołębie stanowią ciekawe zainteresowanie lub nawet sposób na życie. Tyle że przeważnie osoby te mają profesjonalne gołębniki, ptaki jakie są pod ich opieką są odpowiednio zadbane, a wiele z nich występuje w różnych wystawach i konkursach.

Wejdź na ten odnośnik i przeczytaj tam uwagi o nas (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-borsuki/61). Jeśli wynikną jakieś pytania, to chętnie Ci na wszystkie odpiszemy.

Otwarcie tego typu gołębnika wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, ale środowisko miłośników tych ptaków bez żadnego problemu przyjmuje każdego chętnego i zawsze służy pomocą i wsparciem. Aktualnie sporo można się dowiedzieć o tych ptakach z sieci internetowej, a najlepiej poznać jakiegoś gołębiarza i od niego się uczyć. Aby prowadzić gołębnik z prawdziwego zdarzenia przede wszystkim trzeba mieć na niego odpowiednie miejsce, trzeba się także zaopatrzyć w niezbędne produkty dla gołębi- . Gołębniki mają różnorodne wymiary i kształty, istotne jest aby w pierwszej kolejności były odpowiednio bezpieczne dla ptaków, a równocześnie proste do czyszczenia. Ta ostatnia kwestia ma duże znaczenie, bowiem pozostawienie kurzu i odpadów negatywnie wpływać może na kondycję gołębi.

biały gołąb

Autor: A N Suresh Kumar
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle istotną sprawą jest odpowiednie dokarmianie ptaków. Gołębie odżywiają się różnego rodzaju ziarnami, w sprzedaży są przygotowane karmy i można z nich korzystać bez obaw.

Zainteresował Cię nasz wpis? Należy najechać na podany link i można zobaczyć także (http://alpaki.pl/) inne nasze posty. Myślimy, że też zyskają Twoją aprobatę.

Wielu hodowców opracowuje je także samodzielnie, dobierając poszczególne składniki na podstawie własnych doświadczeń. Warto również ptakom systematycznie podawać witaminy dla gołębi, dzięki nim będą znacznie odporniejsze na rozmaite choroby . Gołębie powinny mieć cały czas czystą wodę do picia, więc włożenie do gołębnika kilku pojemników i ich systematyczne uzupełnianie także jest niezbędne podczas codziennej opieki.