Przemysł okręgu śląskiego na tle bezrobocia w kraju


W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

W Polsce jeszcze nie ma tak ciężkiej sytuacji, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim. O wiele niższe wskaźniki odnotowuje się na terenach województw śląskiego, wielkopolskiego czy mazowieckiego.

praca tymczasowa warszawa

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Jest to okręg uważany za najważniejszy okręg przemysłowy w Polsce. Śląsk jest okręgiem świetnie skomunikowanym. W regionie tym mamy skrzyżowanie najważniejszych dróg tranzytowych. Śląsk jest najbardziej zurbanizowanym okręgiem w Polsce. Polecam fajna praca tymczasowa warszawa.

Na Wyżynie Śląskiej od dziesięcioleci przemysł ciężki był główną osią napędową regionu. Wielką wagę ma tutaj przemysł (materiały dla przemysłu) górniczy.

Jeżeli powyższy wpis daje Ci do myślenia, kliknij tu i oprócz tego zdobądź ważne info (https://www.kormoran-rowy.pl/), które też są warte zauważenia.

Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a oprócz tego na Kompanię Węglową składa się aż jedenaście kopalń. To największa w Europie firma górnicza. Drugą odnogą przemysłu, która jest ogromnie istotna jest przemysł hutniczy. Huty znajdują się w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W województwie tym ponadto ogromną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że teren ten posiada stosunkowo małe bezrobocie. Co ciekawe wpisując praca” wyskakują na rozmaitych stronach ogłoszenia nie tylko techniczne. Dobry wpływ przemysłu zauważalny jest w licznych gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się pracowników rozmaitych zawodów, zarówno handlowca jak i managera. Bardzo dobrze funkcjonujące fabryki przyczyniają się do tego, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest nie najgorsza. Bardzo istotną rolę odgrywają również inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach również poprawiły sytuację gospodarczą w województwie.