Przemysł okręgu śląskiego na tle bezrobocia w kraju


W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

W Polsce jeszcze nie ma tak ciężkiej sytuacji, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim. O wiele niższe wskaźniki odnotowuje się na terenach województw śląskiego, wielkopolskiego czy mazowieckiego.

praca tymczasowa warszawa

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Jest to okręg uważany za najważniejszy okręg przemysłowy w Polsce. Śląsk jest okręgiem świetnie skomunikowanym. W regionie tym mamy skrzyżowanie najważniejszych dróg tranzytowych. Śląsk jest najbardziej zurbanizowanym okręgiem w Polsce. Polecam fajna praca tymczasowa warszawa.

Na Wyżynie Śląskiej od dziesięcioleci przemysł ciężki był główną osią napędową regionu. Wielką wagę ma tutaj przemysł (materiały dla przemysłu) górniczy.https://www.kormoran-rowy.pl/ hotel spa morze bałtyckiePrzykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a oprócz tego na Kompanię Węglową składa się aż jedenaście kopalń. To największa w Europie firma górnicza. Drugą odnogą przemysłu, która jest ogromnie istotna jest przemysł hutniczy. Huty znajdują się w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W województwie tym ponadto ogromną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że teren ten posiada stosunkowo małe bezrobocie. Co ciekawe wpisując praca” wyskakują na rozmaitych stronach ogłoszenia nie tylko techniczne. Dobry wpływ przemysłu zauważalny jest w licznych gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się pracowników rozmaitych zawodów, zarówno handlowca jak i managera. Bardzo dobrze funkcjonujące fabryki przyczyniają się do tego, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest nie najgorsza. Bardzo istotną rolę odgrywają również inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach również poprawiły sytuację gospodarczą w województwie.