Prowadzisz własną firmę? Nie zapominaj o istotnych kwestiach związanych z rozliczeniami!


Niemałe bezrobocie, które w Polsce utrzymuje się już naprawdę bardzo długo sprawiło, że coraz większa grupa osób decyduje się na założenie swojej firmy. To dla bardzo dużej grupy osób było jedynie rozwiązanie, które pozwalało na uniknięcie braku pracy. Zakładając własną firmę, warto jednak pamiętać o wielu kwestiach oraz nowatorskich rozwiązaniach, które znacznie mogą usprawnić jej prowadzenie.

Pojęciem, które na przestrzeni ostatnich lat zyskało niezwykle dużą popularność jest bez wątpienia business intelligence. Bardzo dużo osób zapyta co to tak naprawdę jest. Business intelligence określane jest także mianem analityki biznesowej. Jest to termin, którego znaczenie jest wyjątkowo szerokie. Najogólniej definiuje się je jako proces, który przekształcić dane w konkretne informacje, a z kolei zdobyte informacje w określoną wiedzę. To właśnie ta wiedza ma pomagać w zwiększeniu konkurencyjności prowadzonej firmy. Należy pamiętać, że to właśnie wysoka konkurencyjność sprawia, że możliwe staje się odniesienie przez konkretną firmę sukcesu.
finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Analityka biznesowa to narzędzie pracy rozmaitych menedżerów oraz specjalistów, którzy podczas pracy zajmują się przeprowadzanie najróżniejszych analiz, a na ich podstawie tworzeniem określonych strategii działania. Im bardziej prowadzone analizy są skomplikowane, tym obszerniejsza wiedza wymagana jest od pracowników, którzy je przeprowadzają. Każda firma, której posiadacz decyduje się na prowadzenie analityki biznesowej, musi być miejscem stojącym na najwyższym poziomie, w którym pracują tylko osoby z doświadczeniem i dużymi kwalifikacjami. Business intelligence wymaga bowiem szerokiej wiedzy i nie może być dokonywane przez laików, którzy nie za bardzo się na tym znają.

finanse

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Takie osoby mogłyby bowiem zrobić więcej szkody niż pożytku. Nieprawidłowo przeprowadzone analizy, a tym samym błędnie opracowane strategie postępowania to bowiem najczęściej wielkie ryzyko tego, że firma odnotuje dużą stratę finansową. O ile chodzi o pieniądze problem jest jeszcze nie tak duży – zawsze można je odpracować. Gorzej, jeśli strata odnosi się do pozycji na rynku lub ma charakter straty wizerunkowej.

Interesujący artykuł, prawda? Jeśli więc masz ochotę przeczytać podobny materiał, sprawdź koniecznie co dla Ciebie przygotowaliśmy, to także może Ci się spodobać.

Wtedy konsekwencje mogą być dużo większe.

W każdej firmie w grę wchodzi również rozliczanie delegacji. Trzeba to robić zgodnie nie tylko z stworzonym w firmie regulaminem, ale również aktualnymi rozporządzeniami prawnymi w tej kwestii. Rozliczanie delegacji na ogół rozpoczynane jest przez osoby zatrudnione w dziale kadr, a kończone przez osoby z działu finansowego. Aby delegacja mogła być rozliczona, pracownik powinien dostarczyć do firmy dokumenty potwierdzające, że brał w niej udział. Zazwyczaj firmy wymagają na przykład biletu na pociąg lub autobus lub paragonu za paliwo.