Praca w IT – czyli plusy i minusy pracy bez stałych godzin oraz pewnego etatu


W erze laptopów i sieci www jest coraz to więcej sposobów otrzymania pracy marzeń. Niezwykle wiele serwisów prezentuje różnorodnego rodzaju propozycje, dzięki jakim nie wychodząc z mieszkania da się znaleźć ciekawy etat. Jednak teraz coraz więcej ludzi myśli nad tym jaką drogę zawodową wybrać, iżby było się usatysfakcjonowanym i zadowolonym.

Sprzęt IT

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozwojowi państwa mamy znacznie większe możliwości na zwiedzanie, poznawanie świata oraz spełnienie swoich marzeń. Największym dylematem z którym borykają się mieszkańcy nie są już pieniądze, ale czas. Bardzo trudno zwiedzić tak wiele ładnych i urokliwych miejsc w tak krótkim okresie, którym jest około 30 dni wolnego.

Gdzie jeszcze znaleźć czas na grę z małymi dziećmi, rozmowę z zbuntowanym młodzieńcem czy herbatę z przyjacielem? W związku z tym dla takich osób doskonała będzie zawód jako freelancer, czyli osoba jaka nie ma stałego etatu ani stałych godzin pracy, tylko realizuje konkretne zlecenie w ustalonym wpierw czasie.

Absorbuje Cię opublikowany w tym portalu materiał? Kliknij zatem poza tym tu i sprawdź więcej ciekawostek na omawiany problem!

Jest to doskonała sprawa dla ludzi, które nie lubią być przez nic ani przez nikogo regulowane.

Zdecydowanie więcej ofert dla osób, które chcą pracować jako freelancer jest w branży IT, która związana jest z technologią informacyjną – przejdź tutaj. Główna zaleta została przedstawiona już wcześniej, czyli brak wyznaczonych godzin pracy i możliwość realizowania zamówień w dowolnym dniu oraz o dowolnej porze. Kolejnym atutem jest to, że zwykle freelancer, nazywany nieraz jako „wolny strzelec” nie ma nad sobą nikogo kto nim może przewodzić ani kto rozplanowuje mu plan działania.

Branża IT

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jak wszystko ten sposób pracy ma również swoje wady, pierwszą z nich jest to, że aby wbić się na rynek należy być faktycznie dobrym w tym co się wykonuje i wykonywać zlecenia dla każdego klienta bez względu na to czy nam się to podoba czy nie, ponieważ jak zawsze początki bywają ciężkie. Drugim minusem jest to, że znając naturę ludzką często każdy wszystko zostawia na ostatnią chwilę i tuż przed postanawianym terminem oddania jest ciężko się ze wszystkim wyrobić.

Gdy pragniesz odmienić sposób swojego egzystowania to już teraz rozejrzyj się za ofertami, jakie skierowane są do ludzi, którzy kochają żyć chwilą. Praca jako freelancer w branży IT niewątpliwie otworzy nam drogę do realizowania swoich marzeń i realizacji nawet najbardziej szalonych planów.