Praca nie ma zbytniego sensu jeśli jest mało efektywna. Każdy zarządzający firmą powinien zabiegać o jak najlepszą efektywność


Praca zawsze może zaskoczyć. Zawsze bowiem występują pewne rozbieżnościw tym temacie. Wiele zależy od miejsca w którym się pracuje, od osób, które piastują dane stanowisko. Najważniejszy głos ma jednak ten, kto jest odpowiedzialny za zarządzanie firmą – szefa, dyrektora czy wspólników. To właśnie ci ludzie decydują, jak wygląda efektywność pracy.

praca przy laptopie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Wykroczenia poza te ustaleniamoże przynieść straty całej organizacji. Tylko najlepsi dbają również o tę dziedzinę. Liczy się profesjonalna efektywność czasu pracy. Na czym polega mechanizm działania tego zjawiska? Wytyczne, które są za to odpowiedzialne są tworzone z prostej kalkulacji różnicy czasów wykonanej pracy do sumy czasów, jakie są osiągalne na wykonywanie danych prac. O czasie normatywnym mówimy wtedy, gdy planujemy, nie wiem, ile dokładnie wyniesie czas wykonania pracy, ale możemy to dość dokładnie zaplanować.

Czas dostępny zaś, to czas faktyczny, czyli taki, który dokładnie określa czas wykonania pracy. Po zsumowaniu czasów normatywnych czyli planowanych, określimy dokładnie przedział na wykonanie danego zadania (pora dnia, miesiąc), a później podzielimy to przez czas dostępny, możemy otrzymać efektywny czas pracy. To zdecydowanie skuteczniejsze niż badanie wskaźników ilościowych produktywności, gdyż umożliwia obiektywne obliczenie efektywności wykonanej pracy.

Taki sposób pozwala na lepsze rozliczenie czasu pracy. Nie powinno się jednak tym sposobem całkowicie zastępować wskaźnika ilościowego.

Nie zniechęcaj się – kontynuuj poznawanie wciągających Cię wpisów. Znajdziesz ich stosunkowo wiele na naszej następnej stronie. Zapraszamy!

Powinien on być funkcjonalnym dopełnieniem, który wpływa na lepsza pracę.

To niezwykle istotne, żeby każda firma mogła jak najbardziej zbliżyć się do tego ideału, gdyż czas można różnie interpretować, a nie zawsze wpływa to dobrze na proces pracy. Z jednej strony mamy więc zarządzających firmą, dla których czas to kluczowy obok efektywności, wskaźnik, jak przebiega praca.

Zdjęcie w technice rybie oko

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Druga strona to pracownicyktórzy również bardzo cenią czas, gdyż chcą być oni sprawiedliwie rozliczany za wykonywaną pace. Czasami bywa to jednak trudne lub [praca holandia od zaraz] wręcz niemożliwe, co może rodzić frustrację i obopólne niezrozumienie. Z pewnością nie sprzyja to tworzeniu dobrej atmosfery w pracy.