Potrzebujesz większej sumy pieniędzy? Świadomy kredyt pomoże ci zyskać środki, lecz w niektórych przypadkach trzeba coś zastawić!


Pieniądze są konieczne przy wszystkich inwestycjach, zarówno tych związanych ze sprawami biznesowymi, jak również pracami remontowymi w domu czy zakupem nowego wozu. Każda inwestycja zmusza do zaangażowania większych środków, a nie zawsze ma się ich wystarczającą ilość. W momencie, gdy brakuje na coś gotówki, można pokusić się o wzięcie kredytu. Należy jednakże wiedzieć, że nie w każdym wypadku jest to proste.

pożyczka

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Większa kwota potrzebuje zabezpieczenia Banki z chęcią udzielają pożyczek, gdyż jest to dla nich bardzo opłacalne. Jednakże każdy bank musi zyskać gwarancję, że kontrahent będzie rzetelny oraz rzeczywiście odda otrzymane środki.

Właśnie przez to prawo bankowe bywa tak restrykcyjne i wymaga szczegółowego skontrolowania każdego odbiorcy pod kątem historii kredytowej, źródła i wysokości dochodów, jak też zdolności kredytowej. Gdy pracownik banku uzna, że pożyczkobiorca nie podoła spłacie zadłużenia albo mógłby mieć kłopoty z wpłacaniem kolejnych rat, może odmówić udzielenia pożyczki bądź zażądać zabezpieczenia w formie zastawu.

Kredyt pod zastaw domu – czy to jest opłacalne?

Czasami mają miejsce sytuacje, gdy w bardzo krótkim czasie trzeba zebrać większą kwotę pieniędzy. W takich sytuacjach kredyt po zastaw domu lub innej nieruchomości potrafi okazać się dobrym rozwiązaniem. Mimo wszystko na podobne zobowiązanie można się decydować jedynie w wypadku, jeżeli jest się pewnym, że podoła się podjętemu zobowiązaniu i nie będzie żadnych trudności ze spłatą zadłużenia. W innym przypadku zastawiona nieruchomość mogłaby przejść na rzecz banku, a pożyczkobiorca narobi sobie wielkich problemów.

kredyt

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com

Na mniejsze wydatki pożyczki bez biku

Pożyczki pod zastaw mieszkań dotyczą przede wszystkim dużych kwot, ale czasami stara się o mniejszą kwotę i nie może jej otrzymać z powodu złej historii kredytowej. W wypadku, jeżeli zachodzi obawa, że można spotkać się z odmową, lepiej poszukiwać firmy pożyczkowej, która proponuje usługi bez kontrolowania rejestrów w Biurze Informacji Kredytowej. Warto jednakże pamiętać, że takie pożyczki bywają sporo droższe i oznaczają równie wielkie zobowiązanie materialne.