Podatek od dochodów osobistych za bieżący rok przez internet


Rozważaliście Państwo jak szybko rozliczyć PIT za rok dwa tysiące trzynaście? Im bliżej tej daty tym częściej przychodzi nam do głowy myśl ażeby zrzucić tę czynność na kogoś innego. Dobrze by było zapłacić komuś, kto się doskonale zna na rozliczeniach PIT-ów, przekazać dane i mieć to za sobą.

Informujemy jednak, że calutki proces można przejść znacznie szybciej i na dodatek całkowicie za darmo. Z pomocą w takim momencie przychodzi, podatek od dochodów osobistych 2013 online, czyli system do rozliczania deklaracji podatkowej online.

Urząd skarbowy

Autor: Tomasz Czerko
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczanie podatków od dochodów osobistych a następnie ich wysyłanie przy użyciu internetu jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. Obecnie z kolei to zjawisko coraz bardziej rozpowszechnione i z roku na rok coraz częściej wybierane. I nic w tym dziwnego, gdyż, użytkownik przecież siada przed komputerem, wprowadza dane poprzez a następnie wysyła je do Urzędu Skarbowe. W taki oto sposób podatnik zostaje rozliczony, pozostaje tylko poczekać na możliwy zwrot podatku.

Niemniej jednak szybkość przejścia przez cały proces to nie jedyne atuty. Należy mieć na uwadze, że wypełnieniem formularza online w aplikacji może zająć się każdy z nas bez względu na to czy orientuje się w prawie podatkowym czy jest to jego bolączka. To program dba o to aby wprowadzane dane (zobacz https://www.happytree.com.pl/rodo-niszczenie-dokumentow-zawierajacych-dane-osobowe/) były poprawne i także system dba o zgodność deklaracji podatkowej ze współcześnie panującymi regulaminami prawnymi (zobacz szczegóły).

Wypełnianie deklaracji PIT w taki sposób jest kompletnie bezpieczne. System utworzony był tak aby jedynie użytkownik wypełniający PIT miał dostęp do własnych danych a przesyłane dane są szyfrowane, więc tym samym niemożliwe do zdobycia przez osoby niepowołane.
W związku z wieloma plusami, które wiążą się z rozliczeniem się z podatku od dochodów osobistych online, nakłaniamy Państwa do takiego rodzaju złożenia deklaracji w tym roku.