Planujesz ofiarować urzędowi, co mu się należy? Nie trzeba wynurzać się z mieszkania!


Od jakiegoś czasu intensywne marketingowe natarcie pilotują wszelkiego rodzaju agencje rachunkowe i instytucje rozliczeniowe. Oferują nam darmowe rozliczenia oraz Doradztwo finansowe nieledwie darmowo, a niekiedy nawet dofinansowania do poniektórych zakupionych usług.

pit 2017

Autor: Geoffrey McKim
Źródło: http://www.flickr.com
Czy jednakowoż godne jest to swej zapłaty?
Rzeknijmy sobie bez owijania w bawełnę – doradztwa finansowego czy pomocy w rozliczeniach potrzebują tylko osoby prowadzące swoją zagmatwaną firmę czy pozostające członkami spółek, względnie gracze na giełdzie. Zwyczajny człowiek jest w stanie całkowicie na własną rękę podołać ze kwestiami finansowymi, szczególnie że tworzone są coraz to nowe bezpłatne pomoce do rozliczeń. Chociażby prowadząc przedsiębiorstwo, nie musimy nieodzownie angażować biura rachunkowego, aczkolwiek najpierw indywidualne rozliczanie wszelkich należności może nasuwać trochę trudności lub co najmniej niepewności. Rychło jednak da się to opanować. Jeśli zaś idzie o podsumowanie końcoworoczne PIT 2017, możemy spokojnie przyjąć sugestie obecne w formularzu. Jest tam jasno, stopniowo wyjaśnione, jaką kwotę wprowadzić w określoną kratkę i jak przeprowadzić właściwe obliczenia. Dodatkowo w US zawsze da się rozproszyć swoje obiekcje i dopytać o szczegóły.

Jeśli szukasz interesujących informacji na ten temat, odwiedź forsel nas, a zapewne znajdziesz ciekawe fakty.

Nie należy się tego bać – teraźniejsze pokolenie urzędników działa już o wiele bieglej niż przed kilkunastu laty – .

Dobrą alternatywą dla kosztownej opcji zadeklarowania podatku dochodowego w biurze księgowym jest użycie oprogramowania komputerowego, który od razu dostarczy nasze deklaracje do systemu informatyczmego fiskusa. O ile potrzebujemy rozliczyć PIT online, postulujemy tylko dostępu do sieci. Nie trzeba posiadać aktywnego konta w ePUAP, weryfikacja zobowiązanego może być dokonana inaczej. Program (zobacz pit 2020) taki sam określi wartość podatku należnego i ewentualną wysokość braku lub naddatku – .

Sprawdzi się on także wtedy, gdy mamy do rozliczenia więcej aniżeli 1 źródło środków finansowych lub gdy pragniemy skorzystać z wyznaczonych zniżek. Nie potrzebujemy po to lecieć do księgowej, który za 60 minut swojej roboty policzy całkiem niezłą sumę. Jeżeli zatem myślisz, czy rozliczyć PIT online, czy nie, riposta zdecydowanie brzmi: TAK!