Planując wakacje w Trójmieście warto zobaczyć nie tylko regionalne restauracje i kluby rozrywki, ale również udać się na zakupy


Morze Bałtyckie każdego roku odwiedzają rzesze szukających wakacyjnych doznań wczasowiczów, zarówno z kraju, jak i zza granicy. Nie dziwi to, bowiem nasze rodzime wybrzeże jest wyjątkowo urokliwe, nie tylko latem, ale też w pozostałych porach roku. Każdy, kto planuje wakacje w Trójmieście powinien zobaczyć nie tylko miejscowe restauracje i kluby rozrywki, ale także wybrać się na zakupy.

Centrum handlowe

Autor: surtr
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje to czas, kiedy lubimy się wylegiwać na plaży i korzystać z uroków lata jak tylko można. Niemniej wakacje nie byłyby wakacjami, gdybyśmy nie przywieźli z nich wakacyjnych pamiątek. Stacjonując w Trójmieście można zaopatrzyć się w prawdziwe cudeńka, np. . Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na artykuły wyprodukowane z bursztynu. Bursztyn to wspaniały surowiec. Charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale także posiada zdaniem specjalistów właściwości zdrowotne. W szczególności jest surowcem ozdobnym, wykorzystuje się go do projektowania oryginalnej biżuterii, niemniej w praktyce dekoruje się nim wiele innych przedmiotów, począwszy od ozdobnych szkatułek, po elementy ubrania, butów itp. Ponadto bursztyn wykorzystuje się również do robienia leczniczej nalewki – będąc w Trójmieście koniecznie musisz jej skosztować i kupić dla najbliższych!

Ale zakupy w Trójmieście nie wiążą się wyłącznie z artykułami wykonanymi z bursztynu. Nad rodzimym wybrzeżem możemy kupić również niebanalną biżuterię i dodatki z muszelek, czy z kamieni morskich. Są zresztą nimi zdobione nie tylko zegarki czy naszyjniki, ale również inne pamiątki, takie jak ramki na fotografie, czy figurki ozdobne do mieszkania. Możliwości jest naprawdę dużo, można zakupić np. polecana pralka (sprawdź: pranie wykładzin warszawa) Amica AW100N w

Kobieta z zakupami

Autor: iStock
Źródło: iStock
Oprócz tego typu pamiątek możemy się również zaopatrzyć w te, które wyjątkowo związane są z historią polskiego wybrzeża, jego zwyczajami i tradycją. Tych najciekawszych nie znajdziemy w żadnym innym mieście, nawet w sklepach internetowych.

Najbardziej udane zakupy w Trójmieście robi się w lokalizacjach zabytkowych, a tych w tutejszym regionie nie brak. Warto w szczególności zwrócić uwagę na zabytki w historycznym mieście, jakim jest Gdańsk. Jednak przede wszystkim warto przespacerować się po całym wybrzeżu, mocno urozmaiconym i pełnym niespodzianek, które warto poznać.