Pies ma pilnować domu, a z kolei to właściciel ma pilnować psa i dbać o jego pielęgnację


Niewidoczne ogrodzenie dla psa staje się od pewnego czasu hitem, który podbija rynek na całym świecie. Cała idea tego wynalazku skupia się na tym, by mieć pełną kontrolę nad tym, w jakim obszarze znajduje się nasz pies. Jak wiadomo zwierzęta te nie zawsze zachowują się dobrze i nie zawsze możemy ręczyć za to, w jaki sposób zareagują i czy nie pogryzą dziecka sąsiada.

Nie powinno się ryzykować, że zawsze potulna psina któregoś dnia nie pogryzie kogoś, kto właśnie będzie gościem na naszym podwórku. To do obowiązków właściciela należy zadbanie o to, by pies nie tylko był najedzony i mógł swobodnie się poruszać, ale również o to, aby nie stanowił on zagrożenia dla otoczenia. Nie na darmo mówi się, że przyjmując zwierzę musimy pozostać odpowiedzialni.

pies

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wymienionemu wyżej wynalazkowi każdy pies wie, w jakim obszarze może się poruszać i gdzie może odczuwać zupełną swobodę. Elektroniczna obroża dla psa ma bowiem czujnik, który po przejściu danego miejsca wysyła najpierw sygnał alarmowy, a następnie wyśle impuls elektryczny, jaki ustąpi w momencie, gdy pies wróci na swoje miejsce – postaraj się o elektroniczną obrożę.. Rozwiązanie to jest innowacyjne i sprawdza się w przypadku zwierząt o określonej wadze ciała. Na pewno będzie ono jak najlepiej służyło wszystkim właścicielom szczególnie agresywnych psów, które lubią wymykać się spod kontroli.

Jest to zatem rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia opiekę nad psem, nie ograniczając równocześnie wyraźnie jego swobody przemieszczania się – budowa niewidocznego ogrodzenia.
Nie dajmy się namówić na to, by trzymać psa w niekorzystnych warunkach tylko dlatego, że czasami jest agresywny. Należy pamiętać o tym, że każde takie zwierze odczuwa ból, stąd też maltretowanie psów poprzez zawiązywanie na łańcuchu jest absolutnie niedozwolone.

Wymienione powyżej wynalazki mogą pomóc każdemu właścicielowi w przypilnowaniu pupila, który jak to zwierzak, czasem sprawia kłopoty. Zakup elektronicznej obroży możemy zrealizować przez internet, lub w wybranych sklepach zoologicznych. Nie zwlekajmy z zaopatrzeniem się w ten sprzęt, jako że z pewnością ułatwi on nasze życie i sprawi, że będziemy spokojniejsi i bezpieczniejsi na własnym podwórku.