Pieniądze na wakacje – kredyt gotówkowy czy karty kredytowe?


Z uwagi na to, że mało kto w Polsce ma jakiekolwiek oszczędności, da się zauważyć, iż spora część osób finansuje swoje wakacyjne wojaże kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej lub wykorzystywanie karty kredytowej w celu opłacenia wyjazdu, to prosty sposób na ziszczenie wakacyjnych planów.

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach to oferta skierowana dla wszystkich osób potrzebujących nagłego zastrzyku gotówki. To rozwiązanie nie wymaga wypełniania sterty formularzy, oraz informacji, czy posiadamy zaciągnięty kredyt.

pieniądze

Autor: Neil Rickards
Źródło: http://www.flickr.com

Zaletą tego rodzaju pożyczek jest z całą pewnością większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się nikt, kto byłby w stanie taką wiadomość użyć przeciwko nam.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, należy jednak przemyśleć finansowe możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy jesteśmy w stanie ponieść dodatkowe koszty? Jeśli jednak jesteśmy pewni, iż brak środków finansowych to tylko przejściowy stan, kredyt bez zaświadczeń o zarobkach wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

bankomat

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Na zagraniczne wakacje dobrze jest również wziąć ze sobą kartę płatniczą. Może dyskretnie czekać w portfelu i pełnić rolę koła zapasowego, z którego skorzystamy w razie nieprzewidzianych wydatków. Plastikowy banknot będzie często niezastąpiony, gdy zamarzy nam się wypożyczyć samochód (sprawdź również wpis na temat – zbyt niskie odszkodowanie z oc sprawcy) lub zarezerwować pokój w hotelu. Karty kredytowe to doskonałe zabezpieczenie w nagłych sytuacjach, których nabycia nie planowaliśmy podczas wakacji.

A co z osobami, które nie posiadają żadnych oszczędności, a jednocześnie nie chcą bądź nie mogą zapłacić za urlop karta kredytową czy pieniędzmi z pożyczki gotówkowej? Racjonalnym posunięciem w takiej sytuacji jest odkładanie na ten cel przez niemal cały rok poprzedzający wyjazd. Konta oszczędnościowe możemy założyć niemal w każdej placówce banku (wniosek możemy też złożyć przez internet. Aby wybrać najlepsze konto dobrane do naszych finansowych możliwości i oczekiwań możemy przejrzeć ranking kont oszczędnościowych jakich w sieci jest spora ilość. To korzystne rozwiązanie z łatwością pozwoli uzbierać odpowiednią kwotę, dając na przy tym satysfakcję i zadowolenie.