Pastuch elektryczny dla psa czyli w jaki sposób zagwarantować bezpieczeństwo niektórych miejsc w ogrodzie


Psy czasami potrafią ogromnie nabałaganić, doskonale zdaje sobie z tego sprawę wielu posiadaczy czworonożnych szaleńców, których ogródki po radosnych zabawach zupełnie się zmieniły. Jeżeli tego typu sytuacje będą się powtarzać, to niezbędne będzie w jakiś sposób zapanowanie nad tym, co się wydarza.

pies

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób decyduje się na najłatwiejsze dla nich, lecz najbardziej krzywdzące psa rozwiązanie, czyli przywiązanie go na uwięzi. Dla dynamicznych, lubiącego zabawę psiaka coś takiego jest strasznie przykre, szczególnie jeżeli w taki sposób musiałby on spędzić resztę życia.

Osoby nie chcące czegoś takiego robić swojemu pupilowi mogą mu ograniczyć możliwość biegania po ogrodzie, albo próbują jakimiś sposobami nauczyć psa tego, co będzie mógł robić, a na co przyzwolenia nie ma. Jednak pierwszy pomysł tak naprawdę nie jest rozwiązaniem problemu, tylko jego odsunięciem, a drugi wymaga ogromnego zaangażowania w naukę. Na szczęście jest jeszcze jeden sposób na to, aby dobrze zabezpieczyć wybrane części ogrodu, a jest to pastuch elektryczny dla psa (rekomendujemy sklep dla psów) (pastuchy psie w ofercie typu ogrodzenia niejednej osobie będą się kojarzyć ze stadem owiec gdzieś na górskich łąkach, lecz w rzeczywistości bardzo dobrze sprawdzają się także w przypadku czworonożnych przyjaciół.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy umieszczone na tej witrynie informacje są wystarczająco precyzyjne, to zobacz źródło (http://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Zwierzeta-182.html), które użyto do stworzenia tego tekstu.

Oczywiście zasada funkcjonowania tego typu pastucha jest trochę odmienna, niż przy pierwowzorach, ale oparta jest na podobnych założeniach. Najważniejszym elementem elektronicznego pastucha będzie obroża, którą się zakłada psu na szyję. Ta właśnie obroża współpracuje z urządzeniem nadawczym i kompletem przewodów które wyznaczają strefy do których nie można wbiegać.

Jeżeli pies znajdzie się w pobliżu przewodu, to początkowo zostanie wyemitowany sygnał dźwiękowy. Jeśli to nie da radu odstraszyć zwierzaka i będzie on szedł dalej, to obroża wydzieli mało przyjemny, ale w pełni bezpieczny impuls prądowy. Dzięki temu pies zostaje zmuszany do wyjścia z niedozwolonego miejsca, i po kilku takich zdarzeniach będzie już doskonale wiedział, że tam nie należy wchodzić. Pastuchy elektroniczne są bardzo skuteczne w tego typu zastosowaniach i pozwalają na świetną ochronę pewnych części w ogrodach.