Parę razy koło domu natknąłeś się na dość duże owady i troszkę Cię to niepokoi


Niestety, masz powody do strachu, ponieważ te owady mogą nieść ze sobą bardzo duże niebezpieczeństwo, głównie dla tych, którzy bywają uczuleni na ich jad.

szerszenie

Autor: Raven Fotoamator
Źródło: http://www.flickr.com
propozycja handlowa

Twoje przerażenie jeszcze więcej wzrosło, gdy spostrzegłeś na poddaszu Twojego domu coś, co przypomina papierową bryłę nieokreślonego kształtu – w teraźniejszym czasie jesteś pewien, iż są to szerszenie. Ukąszenie tych owadów może spowodować nawet śmierć, więc jeśli posiadasz obawy, sam najlepiej nic nie rób. Do likwidacji gniazda wezwij straż pożarną, oni najbardziej profesjonalnie się tym zajmą. Naturalnie osobiście też można sobie z nimi dać radę. Jeśli ustaliłeś, gdzie szerszenie założyły gniazdo, to już połowa sukcesu. Możesz zakupić odpowiedni środek owadobójczy i nim zabierzesz się za oprysk, włóż na siebie parę warstw ubrań i grube rękawice. W taki sposób odziany możesz dopiero zabierać się do pracy. Taki oprysk powinien trwać kilka sekund, a dzięki temu giną szerszenie znajdujące się poza gniazdem, dopiero za chwilę te w środku. Oprysk później wykonaj powtórnie i dopiero wtedy masz możliwość przystąpić do usuwania gniazda. Pamiętaj jedynie, by nic się z niego już nie wydostało. Osłabione opryskami szerszenie nie powinny zrobić Ci krzywdy, jednak jeśli obawiasz się ich ataku, sam się za to nie bierz.

Warty uwagi wpis, prawda? Jeśli tak myślisz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie, którą też niewątpliwie uznasz za cenną.

Właściwiej byś zadzwonił po straż, albo po wyspecjalizowanąfachową firmę.

To, że musisz się ich pozbyć z własnego domu to pewne, bo ich obecność niesie zbyt duże niebezpieczeństwo.

Masz chęć zobaczyć inne tak samo praktyczne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj dlaczego psy nie lubią kąpieli, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Sposób w jaki to uczynisz zależy tylko od Ciebie, najistotniejsze, by uczynić to jak najprędzej.