Parę przydatnych informacji dla każdego, kto chce trzymać psa albo kota w bloku.


Od dawna ludzie bardzo chętnie trzymają w domach zwierzęta. Przed laty pełniły one bardzo pożyteczną rolę, psy wykorzystywano w polowaniach oraz do pilnowania domów, a podstawową rolą kotów było polowanie na różne gryzonie, które mogły spowodować duże zniszczenie w zbożu. Dzisiaj oba te czworonogi nadal są naszymi wiernymi towarzyszami, choć współcześnie ich rola znacznie się zmienia – są po prostu kolejnymi z domowników, a zdarzają się nawet sytuacje, kiedy zwierzak zastępuje komuś dziecko.

Pies

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo się również zmieniły miejsca, w jakich te zwierzęta są trzymane, obecnie coraz częściej spotyka się je w wielopiętrowych blokach, gdzie mają nieco inne warunki od tych, które są w jednorodzinnych domkach. Wiele osób twierdzi, że mając w takim miejscu psa albo kota krzywdzi się zwierzę, ale jest zupełnie inaczej.

Jeśli zainteresował Cię taki artykuł, poznaj inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tu analogiczne informacje.

Jeśli pupil jest otoczony troską, to będzie miał dużo lepiej nawet jeśli ma mniej przestrzeni, niż zwierzak mogący sobie do woli biegać, ale jednocześnie bity i głodzony. Jeżeli zadba się o kilka spraw, to z pewnością nasz pupil będzie w pełni zadowolony z sytuacji.

W przypadku mieszkań wyżej położonych bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa, szczególnie będzie to dotyczyć to kotów. Z tego też powodu koniecznie trzeba na wszystkie okna zamontować ochronne siatki, które zabezpieczą zwierzę przed upadkiem. Poza tym dla kota konieczna jest kuweta, do której będzie załatwiał swoje fizjologiczne potrzeby, może się też przydać drapak służący do ostrzenia pazurów – tutaj znajdziesz wiele obroży dla psa.

Jeśli będzie to zapewnione, to tak naprawdę kot nie będzie musiał opuszczać domu, bez problemów można go będzie także na kilka dni pozostawić bez opieki. Całkowicie odmiennie sprawa będzie wyglądać z psem, wymaga on wychodzenia na spacer parę razy dziennie, więc decydując się na niego należy o tym pamiętać.

W przypadku tych zwierzaków do kupienia jest jeszcze mniej, tak naprawdę powinna wystarczyć obroża dla psa, smycz i kaganiec, przydatne też będzie jakieś legowisko. No i rzecz jasna sporo czasu na zabawy z naszym zwierzakiem, przez co nie będzie mu przeszkadzać to, że musi żyć w niewielkim mieszkaniu.