Online opcje podatkowe


Ministerstwo Finansów pomaga współczesnym podatnikom. Dzięki Internetowi można w bardzo prosty sposób rozliczyć się z państwem. Trzeba zerknąć na portal podatkowy i tam wypełnić swoje deklaracje podatkowe. Co ważne częściowo nasz PIT będzie już uzupełniony. A to znaczy, że czas ogarniania wypełniania całej deklaracji będzie trwał krócej. Kiedy do tej pory nie mieliśmy jeszcze możliwości korzystać z portalu podatkowego, to powinniśmy to odmienić.

skarbówka

Autor: Giorgio Monteforti
Źródło: http://www.flickr.com
Zamiast siedzieć nad typowym PIT-em, a później iść z nim do Urzędu Pocztowego lub jechać do Skarbówki lepiej za pomocą paru kliknięć wszystko ogarnąć. To rzeczywiście ważne, by korzystać z dzisiejszych możliwości.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (http://demostenes.com.pl/kurs/angielski-dla-dzieci/) naszego tematu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twoje wątpliwości.

Oczywiście są ludzie, którzy nie mogą wykorzystać portalu podatkowego, bo nie mają dostępu do sieci. Wiele ludzi starszych też nie jest przekonanych do nowoczesnych rozwiązań. Ale inni podatnicy, którzy zarobili więcej niż kwota wolna od podatku powinni się tym wszystkim zająć właśnie drogą internetową. Dzięki temu skończyłyby się kolejki w Skarbówce i wypłatę należnych zwrotów podatnikom odbywałoby się szybciej. Gdy więc nie mieliśmy do tej pory okazji rozliczać się przez Internet, a dostęp do sieci nie jest dla nas abstrakcją, to warto skorzystać z rozwiązań, jakie mamy dzięki Ministerstwie Finansów – do kiedy mam czas zrobić rozliczenie pit.

pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczanie deklaracji podatkowej
W roku 2016 osoby muszące rozliczyć się ze Skarbówką mogą liczyć na to, że owe rozliczenie pit okaże się łatwiejsze. Dlaczego? Bo PIT wszystkich osób po części jest już uzupełniony w bazie portalu podatkowego.

Szukasz szczegółowych informacji, by rozszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Namawiamy do kolejnego wpisu. Znajdziesz go na portalu pod linkiem.

Należy jedynie zalogować się na swoje konto i dzięki paru kliknięciom możemy bez kłopotu wypełnić i wysłać naszą deklarację podatkową. Jak wiemy nie każdy jest przekonany do opcji online. Ale prawda prezentuje się tak, że faktycznie warto wykorzystać to, że zeznanie zostało wstępnie uzupełnione. Jeśli sami nie za bardzo wiemy jak się za wszystko zabrać przez Internet, to można iść do Skarbówki, tam na pewno są wyznaczone miejsca z dostępnymi dla wszystkich komputerami i dodatkowo można poprosić któregoś urzędnika o pomoc. A później będzie można w następnym roku, to samo ogarnąć samodzielnie w domu, bo okaże się, że nie jest to trudne. Można również wziąć standardową deklarację i w określonym terminie ją złożyć.