Obroża dla psiaka oraz inne metody zapanowania nad czworonogiem


Zdecydowana większość ludzi uwielbia zwierzęta. Wśród zwierząt domowych górują psy oraz koty. Zarówno jeden, jak i drugi ze wspomnianych czworonogów ma swoich wybrańców. Koty w teorii są bardziej samodzielne i mniej wymagające np. w transporcie. Jednak tymi czworonogami, które całymi sobą oddają się swoim właścicielom, są psy.

Wesoły pies

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie spotykamy wyjątki od reguły, jednak nie będziemy o nich mówić. Psy pozwalają się tresować, często ułatwiają życie potrzebującym, np. niewidomym i zwyczajnie wiedzą jak kochać bezwarunkową miłością. Psy są także doskonałymi partnerami do zabawy z najmłodszymi, zdarza się, że są kolejną zachętą do codziennych spacerów oraz zostaną przyjacielem, jakiego każdy z nas chciał mieć.

Jak poradzić sobie z niefrasobliwym czworonogiem?

Podczas spacerów zwykle towarzyszy nam smycz i obroża dla psa, czasami też kaganiec (polecany sklep Jak reagować, kiedy nasz zwierzak wybiega z podwórka, demoluje roślinność lub pływa w basenie? Uwiązywanie go na łańcuchu jest złym wyborem. Pies w ten sposób staje się zdziczały i po prostu nieszczęśliwy. Doskonałym pomysłem w takiej sytuacji będzie pastuch dla psa. Urządzenie to określa teren, w którym czworonóg możeswobodnie spędzać całe dnie. Gdy pies wybiegnie poza przeznaczony dla niego teren, pastuch powiadomi psa sygnałem dźwiękowym, a jeśli to nie zda egzaminu, do dźwięku dodany zostanie impuls korekcyjny (sprawdź polecaną stronę www). Dzięki temu rozwiązaniu psiak nauczy się gdzie może swobodnie biegać, a jakich fragmentów podwórka powinien unikać.

Bawiący się pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Spełnij dziecięce sny o zwierzęciu.

Nie będziesz musiał więcej samemu wychodzić na spacer. Twoje dziecko prosi Cię o pieska od dłuższego czasu? Teraz możesz mieć pewność, że Twój przyjaciel nigdzie nie ucieknie, nie zniszczy dekoracji ani nie wskoczy do wody bez Twojego zezwolenia. Należy również zapamiętać, że pies smaczki dla psa jest nie tylko wspaniałym towarzyszem zabaw. Nasz pupil jest także stróżem swojego terenu i idealnym systemem alarmowym w razie zagrożenia. Jedyne o czym należy zapamiętać to, że psiak podobnie jak człowiek wymaga miłości i dobrego wytresowania. Źle prowadzony pies przysmaki dla psów może wyrosnąć na takiego, który niespecjalnie będzie wpasowywał się w nasze wyobrażenia o wzorowym przyjacielu.