Obroża dla psa powinna być dobrze dobrana


Obroża dla psa okazuje się być potrzebna do założenia smyczy. Gdy posiadamy psa, powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby był on w właściwy sposób wyprowadzany na spacer, tak by nie zagrażał odmiennym ludziom.

Z tego powodu nierzadko przypinamy mu smycz oraz kaganiec, lecz aby to pierwsze mogło okazać się zastosowane, wpierw na jego szyi powinna się odnaleźć obroża dla psa. Musi być ona wykonana z odpowiedniej jakości materiałów, tak by nie ociera strona sport-dog.plierzakowi (strona Co więcej powinna być też odpowiednio dopasowana, gdyż nazbyt ciasna będzie go raniła, a zbyt luźna nie będzie spełniała swojego zadania oraz nasz pies może wyjmować z niej szyję. Na dodatek na takich obrożach często mamy szansę zapisać swój numer telefonu, który przyda się w sytuacji kiedy nasz zwierzak nam się zapodzieje.

Obroża antyszczekowa sprawdzi się w blokach

obroża

Autor: lizasperling
Źródło: http://www.flickr.com

Psy szczekają i nikogo nie powinno to zaskakiwać, mimo wszystko musimy pamiętać, że zbyt uciążliwe szczekanie ma szansę być uciążliwe dla innych osób oraz musimy starać się tak ułożyć naszego pupila, żeby nie szczekał zbyt dużo. Z tego powodu ma możliwość nam się sprawdzić obroża antyszczekowa, a więc taka, która w chwili jeśli pies szczeka, zaczyna wysyłać lekko bolesne impulsy, dzięki czemu pies uczy się, że nie powinien tego zrobić. Taka obroża świetnie sprawdzi się w sytuacji psów, które mieszkają w blokach, gdzie głos się niesie i takie długotrwałe szczekanie ma szansę okazać się szczególnie uciążliwe.

Sprawdźmy jaka obroża będzie odpowiednia dla naszego pupila

Istnieje wiele akcesoriów, które możemy nabyć dla swojego pupila, mimo wszystko jednym z istotniejszych okaże się obroża. To ona zapewni mu bezpieczeństwo w czasie spacerów, lecz to też za jej pomocą możemy w krótkim okresie nauczyć go, co mu można a czego nie.