Nowoczesne sprzęty i gadżety, jakie od jakiegoś czasu stały się bardzo popularne


Jeszcze dziesięć lat temu mało osób przypuszczało, że naszym niebem zawładną niewielkie latające urządzenia, zwane popularnie dronami. A jednak taka sytuacja ma miejsce, i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie ich popularność będzie jeszcze rosła. Obecnie już za sto złotych można kupić niewielkiego drona. Wprawdzie będzie to zabawka i nic poważniejszego zrobić się z nią nie da, ale będzie latała. Za kilka razy więcej urządzenia są już dużo bardziej rozbudowane. Są przede wszystkim mocniejsze i większe, znacznie większy będzie również ich zasięg.

dron z kamerą

Autor: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o nie, to przy dużej części modeli bez problemów będzie się można pokusić o zamontowanie niedużej kamery albo aparatu i zabawę się w oglądanie świata z lotu ptaka. Będzie to doskonałą zabawą, wykorzystując dron Phantom 4 (w tym sklepie więcej: ) można robić zdjęcia, jakie nie byłyby możliwe z ziemi. Korzystają z tego również bardzo często studia zajmujące się fotografia oraz filmowaniem, wykorzystują one właśnie drony na rozmaitych imprezach i uroczystościach.

Z tym że do profesjonalnych zastosowań potrzebne będą odpowiednie urządzenia, a one będą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Możliwości wykorzystania dronów spowodowały, że zainteresowanie niewielkimi kamerkami kamerki gwałtownie wzrosło, co bynajmniej nie oznacza że wcześniej nie były one popularne. Tu również od bardzo niedawna furorę robią niewielkie sportowe urządzenia, które można przyczepić na kierownicy, kasku czy ręce i filmować swoje wyczyny. Na początku korzystali z nich przede wszystkim wielbiciele adrenaliny, którzy chcieli pokazać co robią całemu światu.

Oficjalne źródło:

Obecnie za kilkaset złotych każdy zakupić może kamerkę, za pomocą jakiej nagra wszystko co będzie chciał. Wytwórcy tego sprzętu przeganiają się w coraz nowocześniejszych rozwiązaniach, kamerki GoPro HERO 4 Session są jeszcze bardziej lżejsze, mniejsze i więcej mogą wytrzymać niż ich poprzedniczki. Standardem jeżeli będzie chodzić o te sprzęty jest wysoka odporność na warunki zewnętrzne, na pewno nie przestraszą ich niskie temperatury, piasek, śniegi czy nawet kilka metrów głębokości.